W dniach 21-23 czerwca br. w Tomaszowicach pod Krakowem, na dorocznym święcie branżowym, spotkają się naukowcy, eksperci, przedstawiciele firm oraz spółek komunalnych. Nie zabraknie także pokazów, dających uczestnikom możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi na rynku. Ciekawym wydarzeniem będzie z pewnością pokaz działania robota frezującego MicroGator, prowadzony przez firmę ELSE Technical and Reserarch Service Co. Ltd., oficjalnego przedstawiciela firmy IBAK. 

MicroGator jest robotem frezującym przeznaczonym do pracy w kanałach głównych o średnicach od DN 200 do DN 800. Jest wyposażony w bardzo mocny i wydajny silnik elektryczny, który mimo niewielkich rozmiarów ma lepsze osiągi niż obecnie stosowane roboty pneumatyczne i hydrauliczne o tym samym zastosowaniu. Do pracy wystarczą przyjazne dla środowiska akumulatory. Nie są potrzebne generatory zużywające duże ilości energii ani duże, hałaśliwe sprężarki.

Robot MicroGator jest w stanie skutecznie obrabiać wszystkie rodzaje materiałów występujących w kanałach ściekowych. W zależności od warunków panujących na miejscu można wybrać różne wielkości silników. Mają one zróżnicowaną wydajność i wymiary oraz umożliwiają wykonywanie prac w głębokich kanałach bocznych, a także w kanałach głównych DN 200.

Robot pracuje z minimalną ilością drgań, między innymi dzięki technologii poduszek mocujących. Umożliwia to precyzyjne wykonywanie szczegółowych prac. Położenie robota w rurze określa się przez wskaźnik kierunku patrzenia na obrazie z kamery. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu w kamerę czujnikowi grawitacyjnemu. Elastyczna regulacja ostrości kamery CutterCam nie tylko zapewnia ostrość obszaru cięcia, ale także umożliwia szczegółowy widok np. ścianki rury znajdującej się bliżej kamery. Oznacza to, że wyniki naprawy można ocenić i udokumentować za pomocą przekonującego materiału zdjęciowego. 

Dzięki opuszczanym hakom urządzenia MicroGator użytkownicy nie muszą wchodzić do studzienki, aby włożyć lub wyjąć robota. Lekki przewód i duża wytrzymałości trakcyjna urządzenia powoduje, że MicroGator może bez problemu pokonywać odcinki o długości do 150 m.

Jubileuszowe atrakcje XX edycji Inżynierii Bezwykopowej

Na uczestników tegorocznej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesję techniczną, a także cztery panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.

Rejestracja odbywa się na stronie konferencji. Dla osób, które zgłoszą się do 20 maja 2022 r., organizatorzy przygotowali atrakcyjny upominek.

Przeczytaj także: Bezwykopowa renowacja studzienek: mobilny system MRT krokiem do doskonałości