Jeżeli decydujemy się na renowację za pomocą wykładzin (rękawów) utwardzanych na miejscu (CIPP) zanim do realizacji zlecenia przystąpi wykonawca, należy odpowiednio zaprojektować rękaw, aby spełniał wymagane normy i wytyczne.
Fot. Insituform
Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych należy przeprowadzić analizę stanu technicznego naprawianego rurociągu. Przede wszystkim powinno się poddać ocenie:
- aktualny stan, w jakim znajduje się instalacja zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i hydraulicznym,
- stopień zużycia przewodów,
- dokładne parametry instalacji: położenie, połączenia boczne, wymiary i materiały
Te parametry pomogą ustalić wytyczne projektowe, aby naprawa przebiegła sprawnie i skutecznie. O projektowaniu rękawów do renowacji rurociągów ciśnieniowych, podczas XX. Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA opowiedzą eksperci: Beata Nienartowicz z IDEANTE oraz Rafał Chart z Insituform.
W swoim referacie zaplanowanym w trakcie sesji technicznej „Bezwykopowa renowacja” – w środę 22 czerwca 2022 r., odpowiedzą na pytania:
- Na jakiej podstawie podejmuje się decyzję o konieczności wykonania renowacji – jakie mamy zazwyczaj dane wejściowe – jakie decyzje zapadają z powodu braku danych?
- Na jakie ciśnienia projektuje się rękawy i dlaczego często są to ciśnienia zbyt wysokie?
- Jakie mamy możliwości obliczeniowe ustalenia grubości ścianki?
Przeprowadzą także analizę konkretnego przypadku renowacji metodą CIPP wybranego rurociągu ciśnieniowego, podziela się wynikami obliczeń oraz zwrócą uwagę na to, jaka różnica w grubości ścianki występuje w klasie A, a jaka w klasie B lub C rękawów
Kiedy cena gra rolę
W drugiej części wystąpienia, Rafał Chart zaprezentuje analizę kosztów inwestycji, przedstawionego wcześniej przypadku oraz pokaże wzrost różnicy kosztów w zależności od typu zastosowanego rękawa i przyjętego ciśnienia wraz ze wzrostem średnicy rurociągu.
Na zakończenie, eksperci podzielą się własnymi doświadczeniami i doradzą jakie kroki może podjąć zamawiający, aby lepiej dobierać rękawy do planowanych renowacji.
Aby wziąć udział w powyższym wystąpieniu, podobnie jak w całej konferencji, należy się ZAREJESTROWAĆ na stronie wydarzenia.
Wymiana doświadczeń i pokazy technologii
Na uczestników tegorocznej, jubileuszowej XX Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.
Przeczytaj także: Renowacja studni w jeden dzień
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.