• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Renowacja kolektorów w technologii CIPP – warto posłuchać eksperta

Opublikowano: 07-12-2022 Źródło: inzynieria.com

CIPP (ang. Cured in Place Pipe) jest najpopularniejszą metodą bezwykopowej renowacji podziemnych rurociągów na świecie. O jej olbrzymim potencjale rozwojowym będą rozmawiać badacze, wykonawcy oraz inwestorzy podczas VII Konferencji CIPP - renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu. Spotkają się w dniach 11-13 stycznia 2023 r. w Zakopanem.


Renowacja wykładziną CIPP Fot. Trenchless Technology Renowacja wykładziną CIPP Fot. Trenchless Technology

Podczas wykładów, sesji technicznych oraz dyskusji panelowych, wszystkie strony procesu inwestycyjnego zabiorą głos w kwestiach związanych z aspektami projektowymi, technicznymi, finansowymi, prawnymi i koncepcyjnymi dotyczącymi bezwykopowej metody renowacji CIPP.

W trakcie trzech dni wydarzenia, w zimowej stolicy Polski zabierze głos ponad 15 ekspertów, zarówno ze świata nauki, jak i doświadczonych praktyków – przedstawicieli wykonawców i sektora zamawiającego.

Kolektory modernizowane wykładzinami CIPP – ważny i ciekawy temat

W infrastrukturze podziemnej o szczególnym znaczeniu bardzo istotną rolę odgrywa ocena bezpieczeństwa i niezawodności pracy konstrukcji. Niestety, wykonywane dotychczas wykładziny renowacyjne nie były i nie są monitorowane w sposób ciągły, co stanowi poważny problem.

dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW, Politechnika Warszawska. XVIII Konferencja Inżynieria Bezwykopowa. Fot. Quality Studio
dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW, Politechnika Warszawska. XVIII Konferencja Inżynieria Bezwykopowa. Fot. Quality Studio


12 stycznia, drugiego dnia Konferencji, podczas jednej z sesji technicznych bardzo interesujący referat na ten temat przedstawi uznany badacz, dr hab. inż. Paweł Popielski, profesor Politechniki Warszawskiej (PW). Od roku 2014 pełni funkcję kierownika Zakładu Budownictwa Wodnego i Hydrauliki, a do roku 2016 był także dyrektorem Centrum Analiz Geo i Hydrotechnicznych Instytutu Badań Stosowanych PW.

W swoim wystąpieniu przedstawi możliwości oceny stanu technicznego kolektorów po renowacji. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję posłuchać o metodzie, która może być wykorzystywana do monitoringu ścian konstrukcji istniejącego kolektora lub ściany wykonanej wykładziną CIPP. Omawiana metoda daje możliwość monitorowania w sposób geometrycznie ciągły procesu utwardzania rękawa podczas instalacji w rurociągach oraz kolektorach, a następnie na etapie jego eksploatacji. Dzięki temu istnieje możliwość wykrywania potencjalnych awarii powodowanych przez nieszczelności, np. na skutek zarysowania warstwy nośnej wbudowanej wykładziny. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Metoda pozwala również na monitorowanie zarysowań i odkształceń pierwotnej konstrukcji kolektora. Ma to szczególne znaczenie w terenach zurbanizowanych (na skutek obciążeń dynamicznych oraz zmian warunków wodno-gruntowych), a także terenach występowania szkód górniczych. Wykorzystanie omawianej metody do monitoringu może poprawić bezpieczeństwo sieci poddawanych renowacji za pomocą technologii rękawów utwardzanych termicznie.

Wiedza – biznes – atrakcje – z tego jest znana konferencja CIPP

Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej



W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek przewidziano elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków. 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie, rezerwując hotel do 10 grudnia br. można skorzystać z niższych cen wynegocjowanych specjalnie dla Państwa - szczegóły na stronie Konferencji – liczba miejsc limitowana!

Przeczytaj także: Konferencja CIPP 2023 – moc inspirującej wiedzy

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia