• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Renowacja sieci wodociągowych – wyzwania i możliwości CIPP

Opublikowano: 13-12-2022 Źródło: inzynieria.com

VII Konferencja CIPP, która w pierwszej połowie stycznia 2023 r. zagości w Zakopanem, obfitować będzie w interesujące prelekcje, ciekawe stoiska branżowe oraz moc zimowych atrakcji. Eksperci ds. bezwykopowej renowacji będą wymieniać poglądy i dzielić się zebranymi doświadczeniami z Polski i ze świata.


Renowacja technologią CIPP. Fot. Quality Studio Renowacja technologią CIPP. Fot. Quality Studio

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. 

Podczas trzech dni siódmej edycji Konferencji CIPP od 11 do 13 stycznia 2023 r. badacze, biznesmeni oraz przedstawiciele państwowych i samorządowych instytucji zamawiających poruszą wszystkie wątki, dotyczące zastosowań technologii CIPP: projektowy, techniczny, finansowy, prawny, i koncepcyjny.


Tworząc bogaty program wydarzenia, organizatorzy zadbali, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji, których w zimowej stolicy Polski z pewnością nie zabraknie. 

Hybrydowe połączenie – CIPP i wodociągi

Jednym z bardzo ciekawych referatów, wygłoszonych w ramach konferencji, będzie wystąpienie Marcina Derdy - zastępcy kierownika Zakładu Sieci Wodociągowej ds. inwestycji i remontów Wodociągów Miasta Krakowa S.A. Doświadczony ekspert podzieli się swoimi doświadczeniami z bezwykopowej renowacji magistrali wodociągowej w Krakowie przeprowadzonej w technologii CIPP.

Marcin Derda, Wodociągi Miasta Krakowa S.A. Fot. Quality Studio
Marcin Derda, Wodociągi Miasta Krakowa S.A. Fot. Quality Studio

Przebieg przewodów układu sieci wodociągowych technicznie odróżnia się od przebiegu układu sieci kanalizacyjnych, w których większość stanowią odcinki proste pomiędzy studniami kanalizacyjnymi. Stąd też przeniesienie metod bezwykopowej renowacji stosowanych w kanalizacji na przewody wodociągowe jest problematyczne. Ujawnia się to wyraźnie podczas aplikacji wykładzin CIPP przeznaczonych dla odcinków prostych na kolana i łuki licznie występujące na przewodach wodociągowych – relacjonuje prelegent odnosząc się do poszukiwań optymalnego rozwiązania technicznego do remontu eksploatowanej magistrali wodociągowej DN800 w Krakowie.

Prelekcji będzie można wysłuchać w ramach pierwszej sesji technicznej drugiego dnia Konferencji tj. 12 stycznia w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem, gdzie będzie odbywać się wydarzenie.

Wiedza – biznes – atrakcje – taka jest Konferencja CIPP

Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej

W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli zawody narciarskie na stoku Harenda oraz wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek odbędzie się elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków. 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie - szczegóły na stronie Konferencji – liczba miejsc limitowana!

Przeczytaj także: Jak projektować w technologii CIPP? Wyjaśnia specjalista

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!