Pod koniec października zakończyć mają się prace związane z wymianą sieci wodociągowej przy ul. Gładkiej w Warszawie.
Fot. facebook.com/WodociagiWarszawskie
Wodociągi Warszawskie informują, że w ramach tego zadania do wymiany 96 m rur wodociągowych wykorzystywana jest metoda krakingu statycznego. Spółka podaje, że pozwala ona na ograniczenie liczby otwartych wykopów jedynie do komór, w których odbywają się kluczowe prace, jak montaż nowych odcinków rur w miejsce starych.
Po zamontowaniu nowych przewodów, przeprowadzone zostaną próby ciśnieniowe, następnie nowy wodociąg będzie wypłukany i zdezynfekowany. W dalszej kolejności próbki wody trafią do laboratorium, gdzie sprawdzone zostaną jej parametry.
Fot. facebook.com/WodociagiWarszawskie
Warto podkreślić, że na czas prowadzenia tej inwestycji woda mieszkańcom dostarczana jest bypassem. Wszystko ma być gotowe pod koniec października.
Bezwykopowa codzienność w Warszawie
Wodociągi Warszawskie stawiają na technologię bezwykopową. W przypadku budowy nowych kolektorów kanalizacyjnych najczęściej wykorzystywane jest mikrotunelowanie. Jeśli chodzi o renowację kolektorów, spółka korzysta głównie z reliningu modułami GRP, co wynika z możliwości jej dostosowania do różnych przekrojów poprzecznych.
W zakresie sieci wodociągowych, do renowacji stosowane są dwie najbardziej znane metody – cementyzacja oraz „rękaw” CIPP, a do wymiany tego typu infrastruktury kraking statyczny.
Przeczytaj także: Nowa kanalizacja i ochrona środowiska w jednym? Tak to robią w Londynie
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.