• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Praktyczne zastosowanie żywic w technologii bezwykopowej renowacji

Opublikowano: 05-12-2023 Źródło: inzynieria.com

Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, już od ośmiu lat jest niezastąpioną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Ósma edycja będzie miała miejsce w Toruniu, w dniach 10 – 12 stycznia. Nie zabraknie ważnych, bieżących tematów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych.


Fot. Tomasz Szczepański, Biuro Inżynierskie TS Tomasz Szczepański Fot. Tomasz Szczepański, Biuro Inżynierskie TS Tomasz Szczepański

Jednym z prelegentów VIII Konferencji CIPP będzie Bogusław Wójtowicz, absolwent Politechniki Wrocławskiej z 30-letnim doświadczeniem w produkcji i instalacji rękawów CIPP. Obecnie piastuje stanowisko prezesa zarządu spółki TUKANY specjalizującej się w renowacji i czyszczeniu wodociągów i rurociągów przemysłowych. Tematem jego wystąpienia będą żywice i ich praktyczne zastosowanie w technologii CIPP.

Bogusław Wójtowicz, TUKANY Sp. z o.o. Fot. Quality Studio
Bogusław Wójtowicz, TUKANY Sp. z o.o. Fot. Quality Studio

W referacie autor omówi rodzaje żywic stosowanych w technologiach CIPP, ich właściwości i obiektywne sposoby ich doboru do produkcji rękawów - w tym żywic z obniżoną zawartością styrenu i bez styrenu

Wiedza – Biznes – Atrakcje

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.

Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.

Przeczytaj także: Ocena stanu technicznego przewodów magistralnych w procesie kwalifikacji do remontów

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!