Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, już od ośmiu lat jest niezastąpioną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Ósma edycja odbędzie się w Toruniu w dniach 10 – 12 stycznia. Nie zabraknie ważnych, bieżących tematów poruszających branże bezwykopowej renowacji, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych.
Renowacja bezwykopowa metodą CIPP UV. Fot. Quality Studio
Jednym z prelegentów VIII Konferencji CIPP będzie ekspert Mark Kopietz – pracownik naukowy w Instytucie Materiałów Kompozytowych w Kaiserslautern, gdzie w 2019 roku uzyskał doktorat. Obecnie pełni funkcję kierownika laboratorium analizy instrumentalnej i termicznej w SBKS GmbH & Co. KG.
Mark Kopietz. Fot. Quality Studio
To już drugi prelegent nadchodzącej konferencji, który w swoim wystąpieniu poruszy temat styrenu, a w szczególności jego wpływu na jakość materiałów stosowanych do bezwykopowej renowacji metodą CIPP oraz na środowisko naturalne.
Styren służy jako reaktywny rozcieńczalnik w żywicach UP i VE szeroko stosowanych w technologii CIPP. Utwardzanie indukowane ciepłem lub światłem UV prowadzi do trójwymiarowego sieciowania żywicy przez cząsteczki styrenu (polimeryzacja).
Z kilku powodów proces ten może zostać zakłócony, co prowadzi do niekorzystnych pozostałości styrenu i pogorszenia właściwości krótko- i długoterminowych. Mój referat wyjaśni wpływ styrenu na właściwości materiałów i środowisko – zapowiada Mark Kopietz.
Wiedza – Biznes – Atrakcje
Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.
Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania.
Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.
Dla uczestników, którzy zarejestrują się na konferencję do 4 grudnia 2023 r., organizatorzy przewidzieli praktyczny upominek: zestaw składający się z termosu i kubka termicznego renomowanej marki Rockland. Dostępne są także rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ
Przeczytaj także: Renowacja pionów kanalizacyjnych z zastosowaniem rękawów CIP
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.