Wydano pozwolenie na budowę kładki Berdychowskiej w Poznaniu. Obiekt będzie umożliwiać pokonywanie Warty i Cybiny.

Z kładki Berdychowskiej, która połączy rejon Kampusu Politechniki Poznańskiej, czyli tzw. Berdychowa, z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią miasta w rejonie Chwaliszewa, będą korzystać piesi i rowerzyści. Nowa kładka ułatwi też przedostanie się z okolic Malty na Stary Rynek.
Jaka będzie kładka Berdychowska w Poznaniu?
Źródło: PIM Poznań
Przy czym wcześniejszy kosztorys, przygotowany na podstawie projektu budowlanego, przekracza obecne możliwości miasta, dlatego ma być zoptymalizowany w dokumentacji wykonawczej, która powinna powstać w 2021 r. Jak zapewniono, zmiany nie wpłyną na jakość i użyteczność przyszłego obiektu.
Pandemia nie zatrzyma budowy
Przez połączenie potencjału tradycyjnego Starego Miasta i nowoczesnych terenów rekreacyjnych wokół Jeziora Maltańskiego uzyskamy efekt synergii, zwiększając tym samym atrakcyjność Poznania. Dlatego zależy nam, by, pomimo ograniczonych obecnie możliwości budżetowych miasta i dodatkowych wydatków związanych z pandemią, ta inwestycja została zrealizowana – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Źródło: PIM Poznań
Generalny wykonawca tej inwestycji ma być wybrany na przełomie 2021 i 2022 r. Kładka Berdychowska powinna być gotowa w 2023 r.
Zobacz także: Próby oświetlenia dwupoziomowej kładki w Lublinie

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.