Zakończyła się budowa kładki w Głogoczowie nad zakopianką. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umożliwiła usunięcie przejścia dla pieszych na zatłoczonej trasie. Ostatnim elementem prac było usunięcie klasycznej „zebry”.

Kładka nad zakopianką zastąpiła przejście dla pieszych koło przystanku Głogoczów Podlesie. Przeprawa znajduje się na trzech podporach, z których dwie są po obu stronach DK7, a jedna w środku między jezdniami.
Przeprawa ma 3,4 m szerokości i 33,5 m długości, znajduje się 6 m nad zakopianką. Do wejścia na nią służą schody i windy.
Fot. GDDKiA
W ciągu doby głogoczowskim odcinkiem zakopianki przejeżdża średnio 52 tys. pojazdów. Od 2017 r. doszło tu do pięciu wypadków z udziałem pieszych. Kładka zapewni im bezpieczeństwo.
Wykonawcą zadania za 5,4 mln zł była firma Budownictwo Mosty Drogi.
Fot. GDDKiA
Inne kładki nad zakopianką powstają w Mogilanach, około 1,5 km na północ od głogoczowskiej i w Myślenicach. Ten obiekt realizowany jest w związku z większą inwestycją budowy węzła Myślenice. Z kolei w Krzyszkowicach trwa budowa węzła i tunelu pod zakopianką (także dla pieszych). Oba obiekty zostaną oddane do użytku do końca 2025 r. Dodatkowo w Libertowie do 2027 r. powstaną trzy kładki – obok skrzyżowania DK7 z ul. Świetlistą, w pobliżu przystanku autobusowego Góra Libertowska i przy skrzyżowaniu z ul. Rumianą i ul. Przylesie.
Przeczytaj także: Jak bardzo powódź zniszczyła mosty? W Polskę ruszają specjalne zespoły

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.