Od 22 listopada br. (piątek) mieszkańcy Mokotowa mogą korzystać z wiaduktu drogowego w ciągu ul. Postępu nad ul. Marynarską. Na wiadukcie znajduje się jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach, chodnik dla pieszych oraz dwie klimatyzowane windy.
Wiadukt nad ul. Marynarską w Warszawie. Fot. ZMID
- Wiadukt umożliwia bezkolizyjny przejazd nad ul. Marynarską
- Kilka miesięcy trwało oczekiwanie na wydanie pozwolenia jego użytkowania
- Obiekt powstał w ramach projektu przebudowy ul. Marynarskiej. Koszt prac budowlanych to około 50 mln zł
Budowa obiektu rozpoczęła się jeszcze w 2016 r. i początkowo miała się zakończyć w lipcu 2018 r. Tak się jednak nie stało i ostatecznie wiadukt był gotowy dopiero w maju 2019 r. Od sierpnia br. trwało oczekiwanie na otrzymanie pozwolenia na jego użytkowanie – ostatecznie dniem otwarcia okazał się piątek, 22 listopada br.
Wraz z uruchomieniem wiaduktu zamknięte zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Marynarską. Jeszcze przez tydzień wewnętrzne pasy obydwu jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Postępu pozostaną wyłączone z ruchu. W tym czasie zakończą się prace, które nie mogły być prowadzone z powodu funkcjonującego przejścia. Jednocześnie z przywróceniem ruchu na wszystkich pasach obydwu jezdni ul. Marynarskiej zniknie zwężenie na wiadukcie z ul. Rzymowskiego – czytamy w komunikacie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) w Warszawie.
Wciąż zamknięta pozostaje kładka dla pieszych nad ul. Marynarską w rejonie ul. Wynalazek. W tym przypadku wniosek na jej użytkowanie na dniach trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Budowę wiaduktu prowadzono w ramach przebudowy ul. Młynarskiej w rejonie Służewca. Wszystkie prace obejmowały jeszcze m.in. przebudowę odcinka ulicy o długości 800 m od skrzyżowania z ul. Taśmową do skrzyżowania z ul. Gintrowskiego, a także torowiska tramwajowego od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak oraz wybudowanie kładki dla pieszych. Prace wykonywało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o., a wartość robót budowlanych wyniosła około 49 mln zł.
Projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Całkowity koszt realizacji projektu przekracza 56 mln zł.
Przeczytaj także: Co dalej z wiaduktem nad ul. Grzegórzecką w Krakowie?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.