Powstaje najmniejszy, ale - w pewnym sensie - najważniejszy odcinek drogi dojazdowej do mostu Solidarności. Bez tej 4,5-kilometrowej szosy nowa przeprawa pełni rolę lokalnego połączenia między brzegami Wisły i mało kto z niej korzysta. Zmieni się to do końca roku.

Kontrakt na tę inwestycję zdobył Polimex, który za 60 mln zł buduje szosę z wiaduktem, na którym znajdzie się ul. Ciechomicka. Dzięki nowemu odcinkowi dojazdu szybko dotrzemy do ronda przy ul. Wyszogrodzkiej i dalej - na Podolszyce lub do centrum.

Z informacji, jakie napływają z placu budowy, wynika, że wykonawca jeszcze kończy etap usuwania kolizji z różnymi instalacjami i zmaga się z robotami ziemnymi. Tych ostatnich wykonał już ponad 40 proc. Dzięki temu wjeżdżający do Płocka z kierunku Gostynina kierowcy widzą już światło przyszłej drogi.

I wkrótce mogą się spodziewać pewnych utrudnień. Na dobrze znanym zakręcie w Ciechomicach pojawiły się już objazdy z betonowych płyt. Są one efektem przygotowań do budowy ronda. Zaczęły się także pierwsze prace związane z dwoma wiaduktami. Jeden powstanie nad drogą dojazdową (będzie po nim przebiegać właśnie ul. Ciechomicka). Drugi będzie niewielkim przepustem, umożliwiającym bezkolizyjne przedostanie się z jednej strony szosy na drugą miejscowym rolnikom.