Zakończyła się budowa kładki w Głogoczowie nad zakopianką. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umożliwiła usunięcie przejścia dla pieszych na zatłoczonej trasie. Ostatnim elementem prac było usunięcie klasycznej „zebry”.
Nad zakopianką w Głogoczowie otwarto kładkę. Fot. GDDKiA
Kładka nad zakopianką zastąpiła przejście dla pieszych koło przystanku Głogoczów Podlesie. Przeprawa znajduje się na trzech podporach, z których dwie są po obu stronach DK7, a jedna w środku między jezdniami.
Przeprawa ma 3,4 m szerokości i 33,5 m długości, znajduje się 6 m nad zakopianką. Do wejścia na nią służą schody i windy.
Fot. GDDKiA
W ciągu doby głogoczowskim odcinkiem zakopianki przejeżdża średnio 52 tys. pojazdów. Od 2017 r. doszło tu do pięciu wypadków z udziałem pieszych. Kładka zapewni im bezpieczeństwo.
Wykonawcą zadania za 5,4 mln zł była firma Budownictwo Mosty Drogi.
Fot. GDDKiA
Inne kładki nad zakopianką powstają w Mogilanach, około 1,5 km na północ od głogoczowskiej i w Myślenicach. Ten obiekt realizowany jest w związku z większą inwestycją budowy węzła Myślenice. Z kolei w Krzyszkowicach trwa budowa węzła i tunelu pod zakopianką (także dla pieszych). Oba obiekty zostaną oddane do użytku do końca 2025 r. Dodatkowo w Libertowie do 2027 r. powstaną trzy kładki – obok skrzyżowania DK7 z ul. Świetlistą, w pobliżu przystanku autobusowego Góra Libertowska i przy skrzyżowaniu z ul. Rumianą i ul. Przylesie.
Przeczytaj także: Jak bardzo powódź zniszczyła mosty? W Polskę ruszają specjalne zespoły
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.