• Modernizacja linii i stanowisk nalewczych poprawi obsługę autocystern
  • Po przebudowie kierowcy odbiorą wszystkie paliwa i dodatki na jednym stanowisku
  • Czas załadunku skróci się o kilka minut

Modernizacja odbywa się w bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Kawicach. Pierwsze zmodernizowane stanowiska nalewcze trafią do eksploatacji jesienią tego roku. Celem zmian jest także optymalizacja załadunków autocystern i poprawa bezpieczeństwa na bazach, bo kierowcy będą mogli zatankować wszystkie produkty na jednym stanowisku – czytamy w komunikacie.


Nowe stanowiska wieloproduktowe

Dzięki rozpoczętej przebudowie stanowisk nalewczych zostaną stworzone stanowiska wieloproduktowe. Takie rozwiązania pozwoli kierowcom na odebranie dowolnej kompozycji paliw oraz dodatków uszlachetniających przy jednym stanowisku, bez konieczności przejazdu cysterny na inną wyspę nalewczą.

Zastosowanie tego rozwiązania skraca łączny czas załadunku nawet o kilka minut i wpływa na ograniczenie czasu oczekiwania kierowców przed bazą paliw. Realizacja zadań w ramach modernizacji i standaryzacji frontów autocysternowych umożliwi również zwiększenie liczby wydań oleju napędowego z dodatkiem biokomponentów, co dla naszych klientów ma niezmierne znaczenie ze względu na konieczność spełnienia Narodowego Celu Wskaźnikowego – komentuje Tomasz Doliasz, kierownik działu przygotowania i paszportyzacji.

Przeczytaj także: Sprowadzamy mniej gazu z Rosji, kupujemy więcej LNG