Prelegenci
Podczas kongresu swoje referaty wygłoszą wybitni specjaliści: 

Dr inż. Aleksander Siry to współwłaściciel firmy Remost Sp. z o.o., gdzie pełni nadzór ekspercki nad robotami geotechnicznymi. Jest także właścicielem firmy Aprofi. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na fundamentowaniu pośrednim, zabezpieczaniu wykopów oraz stateczności skarp i zboczy. W trakcie swojej pracy badawczej opracował metodę szacowania osiadań pala pod obciążeniem na etapie wykonawczym w oparciu o badanie gruntu sondą CPT pod podstawą pala i w oparciu o pomierzone tarcie gruntu na pobocznicy pala zaprojektowanym czujnikiem.
Podczas kongresu Dr inż. Aleksander Siry zaprezentuje referat pt. „Praktyczne wykorzystanie możliwości opomiarowanego świdra do posadowienia windy przy Hotelu Rzeszów”. 

Urszula Tomczak, absolwentka Politechniki Warszawskiej, związana jest z firmą Soletanche Polska. Pracuje również jako asystent na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi zajęcia projektowe dla studentów specjalności Mosty i Budowle Podziemne oraz Budownictwo Drogowe. Na kongresie prelegentka omówi temat „Ściany szczelinowe w budowie tuneli kolejowych i tramwajowych”. Urszula Tomczak ma na swoim koncie realizację wielu znaczących projektów, takich jak Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Warsaw Spire w Warszawie, Trasa WZ w Łodzi. W ostatnich latach pracowała także nad projektami związanymi z Dworcem PKP Warszawa Zachodnia oraz Komorą Odolanowską w Łodzi, Art. Norblin. Jest autorką 40 artykułów naukowych oraz rozdziałów w monografiach, a także wielu wystąpień na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. 

Michał Wójcik, specjalista w dziedzinie technologii wierceń. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz założyciel firmy GEOD, która dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie wierceń geotechnicznych, geologicznych i inżynieryjnych. Podczas kongresu Michał Wójcik przedstawi referat „Doświadczenia z eksploatacji głowicy obrotowych EURODRILL RHP 10 w zastosowaniu do formowania kolumn DSM”. Michał Wójcik jest także autorem i współautorem wielu publikacji oraz skryptów uczelnianych z zakresu technologii wierceń. 


Program kongresu
Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, nie tylko pomiędzy mówcami, ale również angażujące uczestników kongresu. Dla uczestników będą przygotowane wystawa branżowa oraz liczne atrakcje. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Kongresie Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne w Rzeszowie! Zapraszamy do rejestracji.