Partnerzy portalu

III Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne: kluczowi prelegenci

Opublikowano: 25-07-2024 Źródło: inzynieria.com

W dniach 24–26 września w Rzeszowie odbędzie się III Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz ekologicznych. Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, nawiązali nowe kontakty dzięki opcji networkingu w aplikacji konferencyjnej, jak również skorzystali z licznych atrakcji.


Prelegenci
Jednymi wielu prelegentów będą wybitni Profesorowie w dziedzinie geoinżynierii i budownictwa podziemnego:

Prof. dr hab. Anna Siemińska-Lewandowska. X Dni Betonu. Fot. inzynieria.com Prof. dr hab. Anna Siemińska-Lewandowska. X Dni Betonu. Fot. inzynieria.com

Prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska z Politechniki Warszawskiej, autorka ponad 150 publikacji z zakresu budownictwa tunelowego oraz projektowania i budowy głębokich wykopów, zaprezentuje referat pt. „Bezpieczeństwo obiektów budowlanych w sąsiedztwie tuneli – nowe wytyczne ITB”. Dynamiczny rozwój budownictwa na terenach zurbanizowanych znacznie zwiększył zapotrzebowanie na wykorzystywanie przestrzeni podziemnej, w tym na budowę nowych tuneli. Budowa tuneli ma przede wszystkim wpływ na przemieszczenia podłoża nad samym tunelem oraz w jego bezpośrednim otoczeniu. Prof. dr hab. inż. Siemińska-Lewandowska przedstawi nowe wytyczne dotyczące oceny wpływu budowy tuneli na przemieszczenia podłoża i obiekty sąsiednie, opracowane na podstawie doświadczeń z budowy metra.
Współautorzy: dr inż. Witold Bogusz, dr hab. inż. Tomasz Godlewski – prof. ITB.

prof. dr hab. inż. Marek Cała, AGH. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio
prof. dr hab. inż. Marek Cała, AGH. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio


Prof. dr hab. inż. Marek Cała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe i badawcze obejmują zastosowanie metod numerycznych do zagadnień stateczności obiektów inżynierskich, tuneli oraz budowli podziemnych i wyrobisk górniczych. Od 2016 roku pełni funkcję Dziekana Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH oraz Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Organizacyjnego Światowego Kongresu Górniczego (IOC WMC). Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Mechaniki Skał (ISRM) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej (IASMGE). Dorobek naukowy prof. Cały obejmuje ponad 200 publikacji oraz ponad 350 opracowań, ekspertyz i opinii wykonanych na zlecenie firm krajowych i zagranicznych.

prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, Politechnika Wrocławska. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio
prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, Politechnika Wrocławska. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio


Prof. dr hab. inż. Cezary Madryas z Politechniki Wrocławskiej, studiował na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej w latach 1971-1976. Jest autorem lub współautorem ponad 490 prac, w tym ponad 180 naukowych publikacji oraz ponad 290 raportów z badań wykonanych na rzecz gospodarki narodowej. Większość prowadzonych przez Profesora badań dotyczy szeroko rozumianej rozbudowy, modernizacji i odnowy sieci infrastruktury podziemnej na terenach zurbanizowanych. Ponadto jest popularyzatorem wiedzy o technologiach bezwykopowych w Polsce i za granicą.


Program kongresu
Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, nie tylko pomiędzy mówcami, ale również angażujące uczestników kongresu. Dla uczestników będą przygotowane wystawa branżowa oraz liczne atrakcje. 


Serdecznie zapraszamy do udziału w III Kongresie Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne w Rzeszowie! 

Rejestracja na Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne. Warto tam być!

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!