Opracowanie kompletnego systemu zarządzania wodami opadowymi i roztopowymi to zagadnienie, które w Polsce traktowane jest z coraz większą powagą. Ogrom działań, które należy podjąć, wciąż wymaga dostarczania nowej wiedzy, np. w zakresie aktualnych wytycznych prawnych, finansowania, dobrych praktyk czy dostępnych technologii. Dlatego też po raz kolejny podejmiemy tematykę gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi – mówi Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji.

W Zakopanem, w ramach wystąpień indywidualnych, głos zabierze liczne grono ekspertów. Do tego zaplanowano dyskusje panelowe z udziałem słuchaczy oraz, po raz pierwszy, warsztaty. W trakcie trzech konferencyjnych dni poruszone zostaną takie wątki, jak m.in. konieczność gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi, wytyczne regulatora w odniesieniu do wód opadowych, sposoby rozdziału ścieków komunalnych i deszczowych czy budowa systemu poboru opłat za deszczówkę. Zaprezentowane zostaną także np. już zrealizowane, jak i wdrażane projekty w polskich miastach.

Poza warsztatami, w tym roku nowością będzie także wręczenie nagród TYTAN w kategoriach: Produkt roku oraz Projekt roku. TYTANY to uznane nagrody branżowe, które Wydawnictwo INŻYNIERIA przyznaje już od 16 lat w kilku innych obszarach budownictwa.

Firma HABA-Beton działa od ponad 100 lat. To wiodący na europejskim rynku producent rur oraz systemów kanalizacyjnych z betonu i żelbetu. Firma z główną siedzibą w miejscowości Garching w Bawarii oddziały posiada także w Austrii i w Polsce.

W tym roku czwarte urodziny obchodzi zakład produkcyjny w Ujeździe (woj. śląskie). Produkty HABA-Beton były wykorzystywane do realizacji takich inwestycji, jak m.in. budowa i rozbudowa lotnisk w Monachium czy Wiedniu, budowa kanalizacji w Berlinie czy Hamburgu oraz Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi i Krakowie.

Przeczytaj także: Branża wod-kan wiele już osiągnęła. Najtrudniejsze jednak przed nią