W Moszczenicy Wyżnej powstanie 8 km kanałów grawitacyjnych oraz 0,7 km tłocznych. Zaplanowano też budowę dwóch pompowni ścieków. Do nowej sieci podłączonych ma zostać 109 budynków. Z kolei w Gołkowicach Dolnych wybudowanych będzie 10,3 km kanałów grawitacyjnych i 2,3 km tłocznych. W tym przypadku będą cztery pompownie ścieków, a do sieci podłączonych zostanie 207 obiektów. Do tego w Moszczenicy zaplanowano budowę sieci wodociągowej o długości 7 km (podłączenie 109 budynków).

Budowa infrastruktury wod-kan w Moszczenicy Wyżnej pochłonie ponad 11,1 mln zł, a w Gołkowicach Dolnych – prawie 12,4 mln zł.

Z kolei trwa już budowa 12 km sieci kanalizacyjnej w Moszczenicy Niżnej (ponad 8,2 mln zł). Tego typu prace zaplanowano też w Mostkach. We wszystkich tych czterech miejscowościach powstanie 42,5 km kanalizacji i 7 km sieci wodociągowej. Projekt pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Przeczytaj także: Najciekawsze sposoby na zagospodarowanie deszczówki