Do stolicy Wielkopolski zjadą wodociągowcy z całego kraju. W przypadku większości konkurencji rywalizować będą na terenie Toru Regatowego Malta. Konkurencje zorganizowane zostaną w aż 24 dyscyplinach, także drużynowych (w tym mikst). Wśród zawodów indywidualnych przewidziano m.in. biegi, pływanie, nordic walking, ergometr wioślarski czy ściankę wspinaczkową. Z kolei zespoły rywalizować będą np. w piłce nożnej, strett ballu i badmintonie.

Spartakiada Wodociągowców ma charakter spotkania integracyjnego, w którym biorą udział pracownicy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych zrzeszonych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie".

30. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji miała odbyć się już w 2020 r., niestety musiała zostać odwołana z powodu pandemii. Najważniejsze jednak, że w końcu wodociągowcy z całego kraju znów będą mogli ze sobą się spotkać. Wszystkiego na temat wydarzenia można dowiedzieć się na stronie www.spartakiada2022.pl.

W tym roku organizatorem Spartakiady jest firma Terlan sp. z o.o. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal inzynieria.com i Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.