Partnerzy portalu

Zakończyła się 31. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji

Opublikowano: 22-05-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 19–21 maja 2023 r. w Mielnie odbyła się 31. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.


31. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji. Fot. spartakiada.mielno.pl 31. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji. Fot. spartakiada.mielno.pl

Za nami kolejna, już 31. Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji. Udział w sportowym święcie branży wzięli wodociągowcy z całego kraju. W Mielnie pojawili się przedstawiciele-sportowcy z 44 przedsiębiorstw wod-kan. Rywalizowano w 21 dyscyplinach, drużynowych, jak piłka nożna, siatkówka, przeciąganie liny czy street ball, a także indywidualnych, m.in. szachy, dart i strzelanie z procy. Zmagano się w turnieju brydżowym, grze ulicznej i komputerowej.

Fot. spartakiada.mielno.pl Fot. spartakiada.mielno.pl

W klasyfikacji generalnej Spartakiady pierwsze miejsce zajęły Wodociągi Miasta Krakowa, które zgromadziły łącznie 2711 punktów. Na drugim stopniu podium stanęły Wodociągi Warszawskie (2576), a na trzecim Katowickie Wodociągi (2466).

Fot. spartakiada.mielno.pl Fot. spartakiada.mielno.pl

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazły się jeszcze:

4. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie

5. Aquanet Poznań

6. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku

7. Ekoprzedsiębiorstwo z Mielna

8. Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wielkopolskim

9. PEWIK Gdynia

10. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie

Fot. spartakiada.mielno.pl Fot. spartakiada.mielno.pl

Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji ma charakter spotkania integracyjnego, w którym biorą udział pracownicy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych zrzeszonych w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie". Zainaugurowano ją w 1982 r. w Elblągu. Stała się ona imprezą cykliczną, która miała być organizowana co roku – i było tak przez 6 lat. Potem nastąpiła pięcioletnia przerwa.

Do wznowienia zawodów pracowników branży wodociągowej przyczynił się Tadeusz Jakubowski - innowator, społecznik działający na rzecz poprawy warunków pracy, niezwykle ceniony i szanowany pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Od 1996 r. Spartakiady odbywają się co roku. Po śmierci Tadeusza Jakubowskiego w 1999 r. podjęto decyzję o nadaniu imprezie jego imienia. Od 2001 r. zawody sportowe naszej branży odbywają się pod nazwą Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. 

W tym roku zawody zorganizowała firma Ekoprzedsiębiorstwo sp. z o.o. z Mielna.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!