Firma Sienkiewicz Mat-Bud, producent prefabrykatów betonowych i żelbetowych, działa od 1992 r. Klinikę Betonu założono w 2014 r., specjalizuje się w sprzedaży prefabrykatów z betonu architektonicznego, łączy rzemiosło z najnowocześniejszymi technologiami. Działalność pod jednym szyldem pomóc ma w osiągnięciu większej spójności komunikacji oferty produktowej oraz w skuteczniejszym docieraniu do klientów.

Wierzymy, że połączenie oferty produktowej oraz wykorzystanie wieloletniego doświadczenia obu spółek umożliwi nam skuteczniejszą realizację naszej misji, jak też pozwoli lepiej dostosować ofertę do oczekiwań klientów i dostarczać kompleksowe rozwiązania na miarę rynkowych potrzeb – mówi Ewa Sienkiewicz-Makowska, prokurent samoistny w firmie Sienkiewicz.

Obecnie firma Sienkiewicz w dwóch fabrykach, zlokalizowanych w Warszawie i w Babsku, produkuje prefabrykaty wykorzystywane m.in. w budownictwie drogowym, inżynieryjnym, deweloperskim, a także w kolejnictwie czy gazownictwie. Przez ostatnie 10 lat zwiększyła ponad dwukrotnie produkcję betonu w prefabrykatach, a także przychody ze sprzedaży.

Od kilku lat skutecznie rozwija także produkcję zbiorników retencyjnych. W ciągu trzech ostatnich lat wyprodukowała zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności niemal 100 000 m3 wody.