• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Inwestorzy w Kongresie #GWiOP mogą uczestniczyć BEZPŁATNIE – liczba miejsc ograniczona

Opublikowano: 17-10-2022 Źródło: inzynieria.com

Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej, organizowany w Krakowie w dniach 7-9 listopada 2022 r., to miejsce wymiany fachowej wiedzy, kontaktów biznesowych oraz planów i wizji na temat tego, w jaki sposób państwowi decydenci i prywatni wykonawcy wspólnie mogą zaradzić nasilającym się skutkom zmian klimatycznych, takim jak susze i powodzie. Organizatorzy kongresu postanowili uruchomić specjalny pakiet bezpłatnych wejściówek skierowany do inwestorów, architektów, przedstawicieli biur projektowych oraz uczelni.


Uczestnicy Konferencji Gospodarowania Wodami Opadowymi i Roztopowymi 2021. Fot. Quality Studio Uczestnicy Konferencji Gospodarowania Wodami Opadowymi i Roztopowymi 2021. Fot. Quality Studio

•    Powodzie błyskawiczne i susza to główne problemy wynikające ze zmian klimatycznych, z jakimi mierzymy się już od kilku lat
•    Mądre gospodarowanie wodami opadowymi, silne działania pro-retencyjne oraz ochrona przeciwpowodziowa to główne kierunki działań
•    Inwestorzy otrzymają limitowany pakiet bezpłatnego uczestnictwa w Kongresie


Podczas trzech dni trwania kongresu przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych oraz wszyscy zainteresowani tematyką gospodarowania wodami, małej retencji, idei miasta gąbki, zielono-niebieskiej infrastruktury miejskiej, zbierania deszczówki oraz ochrony przeciwpowodziowej będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczkach technicznych.

Kto może wziąć udział w Kongresie BEZPŁATNIE? 

Organizatorzy Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej uruchomili specjalny pakiet bezpłatnych wejściówek skierowany do inwestorów, architektów, przedstawicieli biur projektowych oraz uczelni.

Z bezpłatnego uczestnictwa w kongresie, a co za tym idzie wykładów, paneli dyskusyjnych i wystawy branżowej mogą skorzystać przedstawiciele:

  • spółek i przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych
  • urzędów miast i gmin
  • Wód Polskich
  • Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
  • zarządów dróg i zieleni miejskiej
  • zakładów melioracji
  • portów lotniczych
  • Straży Pożarnej
  • zakładów przemysłowych
  • biur projektowych
  • biur architektonicznych
  • pracownicy naukowi lub studenci uczelni wyższych.

Udostępniona pula bezpłatnych wejściówek jest jednak ograniczona. O ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego watro się pospieszyć i zarejestrować JUŻ DZIŚ

A program Kongresu jest naprawę ciekawy

Warsztaty i dyskusje pro-retencyjne

Pierwszego dnia wydarzenia przewidziano interesujące warsztaty techniczne poprowadzone przez ekspertów w dziedzinie prawa i doradztwa: Jędrzeja Bujnego z Kancelarii Bujny - prawo dla ekpsystemu oraz Grzegorza Gałabudę z SID Szkolenia i Doradztwo Sp. z o.o.  Warsztaty będą dotyczyć m.in.:
•    Instrumentów prawnych zagospodarowania deszczówki 
•    Odpowiedzialności za retencję w gminie
•    Roli i statusu PGW Wody Polskie wobec deszczówki i retencji
•    Opłaty retencyjnej 

Prelekcje i warsztaty podczas Konferencji GWOR 2021 r. For. Quality Studio
Prelekcje i warsztaty podczas Konferencji GWOR 2021 r. For. Quality Studio

Następnie odbędzie się sesja plenarna, której uczestnicy będą dyskutować o palących problemach dotyczących gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi spowodowanymi zmianami klimatu. Poruszony zostanie trudny temat pozyskiwania źródeł finansowania inwestycji w zakresie gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej oraz ich współzależności i istniejących ram prawnych.

Ochrona przeciwpowodziowa i gospodarowanie wodami – dwa zagadnienia, jeden cel

We wtorek, 8 listopada, odbędą się dwie sesje techniczne dotyczące zagadnień związanych m.in.: z krajowym programem ochrony przeciwpowodziowej oraz europejskimi i światowymi doświadczeniami  w tej dziedzinie. Eksperci omówią także problem niezinwentaryzowanych upustów oraz monitoringu, modelowania i cyfryzacji w ochronie przeciwpowodziowej.

Druga sesja techniczna będzie się skupiać wokół zagadnień związanych z pytaniem: jak zatrzymywać wodę w mieście? Specjaliści wskażą, dlaczego zielono-niebieska infrastruktura i mała retencja są najlepszą odpowiedzią na zmiany klimatyczne oraz w jaki sposób projektować, monitorować i utrzymywać infrastrukturę deszczową. 

Omówione zostanie także optymalne projektowanie miejskich szlaków komunikacyjnych, będących ważną częścią procesu adaptacji do zmian klimatycznych. Prelegenci przedstawią najciekawsze projekty zagospodarowania wód opadowych i roztopowych z perspektywy aglomeracji oraz mniejszych ośrodków miejskich przy uwzględnieniu wpływu wód opadowych na oczyszczalnie ścieków.

Warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne odbędą się w formule hybrydowej: będzie można w nich uczestniczyć bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Wycieczki techniczne – wiedza i atrakcje

Zielono-niebieska infrastruktura w Parku Lotników w Krakowie. Fot. ZZM Kraków Zielono-niebieska infrastruktura w Parku Lotników w Krakowie. Fot. ZZM Kraków

Ostatniego dnia Kongresu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch ciekawych wycieczkach technicznych. Pierwsza odbędzie się na zaporę Świnna Poręba, gdzie do zwiedzania zostaną udostępnione: galeria kontrolno-zastrzykowa, sztolnia, wieże ujęciowa i zrzutowa oraz zapora czołowa. Osoby, które wybiorą drugą wycieczkę, zostaną oprowadzone po ciekawej i nowoczesnej zielono-niebieskiej infrastrukturze Krakowa. Plan wycieczki zakłada spacery po Park Lotników Polskich (staw i polder), Parku Kieszonkowym przy ul. Fabrycznej z ogrodem deszczowym oraz Parku Rzecznym Wilga.

Więcej informacji na temat programu Kongresu GWiOP, prelegentów oraz atrakcji towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu. 

Przeczytaj także: Zarządzanie ryzykiem powodziowym – infrastruktura, modelowanie i cyfryzacja

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia