• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Modernizacja warsztatu projektowania i modelowania systemów odwodnienia – czy to konieczność?

Opublikowano: 11-07-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego.


Projektowanie systemów odwodnień. Fot. Adobe Stock Projektowanie systemów odwodnień. Fot. Adobe Stock

 

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

Jak modernizować warsztat projektowania i modelowania systemów odwodnienia?

Jakie współczesne uwarunkowania o charakterze technologicznym, prawnym i praktycznym, wymuszają zmiany warsztatu projektowania i modelowania systemów odwodnienia? Na ile modernizacja warsztatu może odbywać się dzięki zmianom w kształceniu w obszarze inżynierii środowiska, a na ile konieczne jest przyjęcie formuły ciągłego dokształcania inżynierów aktywnych zawodowo?

Na te pytania odpowie w swoim referacie prof. dr hab. inż. Paweł Licznar, który będzie jednym z prelegentów II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej.

Prof. Paweł Licznar podczas I Kongresu GWiOP 2022. Fot. Quality Studio Prof. Paweł Licznar podczas I Kongresu GWiOP 2022. Fot. Quality Studio

Od początku swojej pracy zawodowej związany był z zagadnieniami wody, a w szczególności krążeniem wody w mieście.  Od 2022 roku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jako nauczyciel akademicki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Jest kierownikiem naukowym projektu opracowania i wdrożenia Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (PANDa) oraz współtwórcą portalu retencja.pl. 

Podczas swojego wystąpienia w ramach kongresu GWiOP zademonstruje także potencjał edukacyjny wynikający z wykorzystania nowych narzędzi cyfrowych dostępnych poprzez Internet – w tym Waterfolder Connect – zintegrowanej platformy projektowania i modelowania systemów odwodnienia, której jest pomysłodawcą. 

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

 

Jedną z kluczowych atrakcji eventu będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić unikatową, nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne największej zapory wodnej w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Życie z powodzią w mieście – wiele musimy się nauczyć

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!