• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Łączenie dyscyplin w projektach hydrotechnicznych się opłaca

Opublikowano: 18-07-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. O tym jak wyjątkowe efekty można osiągnąć dzięki projektom hydrotechnicznych, w których stosowano interdyscyplinarne podejście opowie ekspert – Jacek Zalewski.


Gospodarowaniw wodami w mieście przyjaznym dla mieszkańców. Fot. Adobe Stock Gospodarowaniw wodami w mieście przyjaznym dla mieszkańców. Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni Kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.

Rolą inżyniera jest kreowanie miast przyjaznych dla mieszkańców

Powyższe zdanie jest mottem, które przyświeca pracy Jacka Zalewskiego, Dyrektora Działu Realizacji Projektów w RetencjaPL od wielu lat zawodowo związanego z gospodarką wodną i wód opadowych. Jak sam o sobie mówi: dla ekologów – hydrotechnik, dla hydrotechników – ekolog, zaprasza inżynierów do świata projektowania zrównoważonego, z myślą o potrzebach przyszłych pokoleń.

Jacek Zalewski, Dyrektor w RetencjaPL, podczas Konferencji GWOR. Fot. Quality Studio Jacek Zalewski, Dyrektor w RetencjaPL, podczas Konferencji GWOR. Fot. Quality Studio

Podczas II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej podzieli się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami z realizacji wyjątkowych projektów, które prowadził: od kładki w Dobczycach przy zaporze, przez przeciwdziałanie podtopieniom w miastach, Tarliska Górnej Raby, po zaporę i elektrownię w Siarzewie.

W dobie zmian klimatu i postępującej urbanizacji niezwykłej wagi nabiera wrażliwość projektantów na potrzeby społeczne i warunki przyrodnicze – zaznacza specjalista, który na co dzień zajmuje się usługami doradczo-projektowymi dla jednostek samorządu terytorialnego i firm wodociągowych. Szczególnie interesuje się inwestycjami, które ze względu na skalę i wielodyscyplinarność wymagają zrównoważonego podejścia lub takimi, gdzie osią projektu jest poszukiwanie kompromisu między ochroną przyrody a ingerencją człowieka, z uwzględnieniem warunków ekonomicznych.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić unikatową, nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Jak zamienić niewydajną sieć miejskiej kanalizacji w sprawny system?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia