Do końca lipca można zgłaszać kandydatury do TYTANÓW – prestiżowej nagrody dla najciekawszych projektów i najlepszych produktów w obszarach gospodarowania wodami opadowymi oraz ochrony przeciwpowodziowej. Laureatów poznamy na uroczystej gali podczas Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 6 do 8 września.
Tytany 2023 w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej
• TYTANY cieszą się uznaniem w całej Europie
• Przyznaje je jury złożone z wybitnych ekspertów
• Od 2003 roku statuetki trafiły do ponad 100 laureatów
Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Inżynieria, organizator uznanych w środowisku konferencji i kongresów. Laureatów TYTANÓW wybiera niezależne jury, składające się z praktyków i ekspertów świata nauki specjalizujących się w danej dziedzinie.
Symbol mocy i troski o środowisko
Nie bez przyczyny jako kształt inżynieryjnego trofeum wybrano postać Tytana – muskularnego mężczyzny, posiadającego realny wpływ na kształtowanie własnego otoczenia.
Prestiżowe nagrody inżynieryjne - TYTANY.
Projekt nagrody wykonał znany krakowski artysta rzeźbiarz - Andrzej Krawczak. Autor tłumaczył, iż tors tytana oplata winorośl, podkreślająca symbiozę z naturą oraz troskę o środowisko naturalne, która jest jednym z kryteriów przyznawania tego wyróżnienia.
Elitarne grono TYTANÓW
Na rynku budowlanym od lat rośnie liczba ważnych inwestycji, realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjności. To one corocznie od 20 lat mają szansę zdobyć nagrody TYTAN rozdawane podczas uroczystych gal uświetniających branżowe kongresy i konferencje.
Po raz pierwszy TYTANY zostały rozdane w branży bezwykopowej. Tradycję szybko rozszerzono na obszar geoinżynierii oraz geotechniki – które stanowią podstawę realizacji większości projektów budowlanych, a od 2006 r. kolejną branżą, dostrzeżoną przez fundatorów nagrody, stało się budownictwo podziemne.
Zmiany klimatyczne wymuszające konieczność uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność powiązania zagadnień związanych z gospodarowaniem wodami w miastach i ochrony przeciwpowodziowej terenów pozamiejskich sprawiły, że powołano jury, które śledzi dokonania w obszarze gospodarowania wodami oraz ochrony przeciwpowodziowej. W ten sposób od 2018 r. nagrody TYTAN przyznawane są także w tych dziedzinach.
Kandydatami do nagrody mogą zostać zarówno projekty już zrealizowane, jak i planowane, będące na etapie koncepcji oraz wykonawstwa projektu, a także innowacyjne produkty, dostępne na polskim rynku, stosowane w obszarze wód opadowych i roztopowych. W skład jury, które wytypuje zwycięzców w kategoriach projekt roku i produkt roku wchodzą:
prof. dr hab. inż. Paweł Licznar – Retencja.pl
prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski – Politechnika Warszawska
dr inż. Florian Piechurski – Politechnika Śląska
dr inż. Jarosław Rybak – Politechnika Wrocławska
Paweł Kośmider – Wydawnictwo Inżynieria
Nominacja to nobilitacja
Już samo wytypowanie produktu lub projektu jako nominowanego do nagrody TYTAN jest nobilitacją i powodem do dumy. Warto zatem zgłosić do konkursu swoją firmę – jako wykonawcę, producenta lub stronę zamawiającą.
Gala rozdania nagród Tytan podczas I Kongresu GWiOP w 2022r. Fot. Quality Studio
Nominacje bowiem nie są przypadkowe: przyznają je członkowie niezależnego jury, którzy nie tylko zgłaszają własne propozycje, ale też uważnie analizują zgłoszenia nadesłane przez specjalny formularz, udostępniony przez Wydawnictwo Inżynieria na stronie dedykowanej aktualnemu branżowemu wydarzeniu.
Jeśli chcesz, aby TWOJA realizacja bądź produkt wzięły udział w konkursie TYTANY 2023 – ZGŁOŚ SIĘ!
Kongres #GWiOP2023 – nauka i biznes szukają rozwiązań na skutki zmian klimatycznych
W dniach 6-8 września w Krakowie odbędzie się II edycja ogólnopolskiego Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych oraz wszyscy zainteresowani tematyką gospodarowania wodami, małej retencji, idei miasta gąbki, zielono-niebieskiej infrastruktury miejskiej, zbierania deszczówki oraz ochrony przeciwpowodziowej będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.
Wydarzenie odbędą się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej wspierają kluczowe instytucje i organizacje
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.