W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Jednymi z prelegentów będą Urszula Tomczak i Tomasz Korab z firmy Soletanche, którzy omówią zagadnienia związane ze współpracą projektowo-wykonawczą w zakresie technologii geotechnicznych służących ochronie gospodarki wodnej.
Fot. Jarama/Adobe Stock
Jak wykorzystać technologie geotechniczne?
Technologie geotechniczne wykorzystywane są w gospodarce wodnej do różnorodnych zadań. Jednym z nich jest ochrona wałów przeciwpowodziowych, gdzie świetnym rozwiązaniem są przesłony pionowe jednofazowe. Kolejnym wyzwaniem jest budowanie podziemnych zbiorników o znacznej głębokości i objętości. Zbiorniki te z powodzeniem mogą być wykonywane w technologii ścian szczelinowych o dobranych ze względu na wielkość zadania gabarytach.
Kolejne, coraz częściej wykonywane realizacje, to instalacje podziemne w technologii TBM. Tutaj wyzwaniem jest wykonanie odpowiedniego szybu do opuszczenia i odebrania maszyny wykonującej tunel. Ze względu na często duże głębokości tuneli konieczne jest zastosowanie obudowy chroniącej przed dopływem wody gruntowej i tu po raz kolejny przydają się ściany szczelinowe.
O tym, jak w praktyce wygląda współpraca projektowo–wykonawcza opowiedzą podczas II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej eksperci firmy Soletanche Polska: Urszula Tomczak (główny projektant i ekspert) oraz Tomasz Korab (kierownik projektu).
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy akademia.inzynieria.com.
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Więcej szczegółów na temat II edycji Kongresu znajdziesz TUTAJ.
Jak było rok temu? Przeczytaj także: Mądre gospodarowanie wodami i ochrona przeciwpowodziowa to nasze najważniejsze obowiązki w dobie zmian klimatu
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.