Rzeszowski ogród deszczowy powstanie nad Wisłokiem w pobliżu Lisiej Góry. Będzie atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie pomoże w szybszej likwidacji miejsc w pobliżu ścieżek pieszych i rowerowych, w których po ulewnych deszczach gromadzi się woda.
Wizualizacja ogrodu deszczowego w Rzeszowie. Źródło: UM Rzeszowa
Na ogrody deszczowe składają się przede wszystkim rośliny przystosowane do terenów podmokłych na podłożach o wysokiej przepuszczalności. Rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej zaprojektował ogród w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych przy Lisiej Górze. Zaplanowano nasadzenia botaniki odpornej na zalewanie podczas ulewnych deszczy, a jednocześnie dobrze znoszącej suszę. Pojawią się drzewa, takie jak olsza czarna Lanciniata, krzewy, m.in. wierzba purpurowa Nana oraz byliny: liliowiec ogrodowy Stella d’oro, rozchodnik okazały Matrona, rudbekia błyskotliwa Goldstrum, języczka Przewalskiego, rozplenica japońska Hameln, kosaciec syberyjski, knieć błotna, mozga trzcinowata Picta, krwawnica pospolita Robert i skrzyp zimowy Robustum.
Źródło: UM Rzeszowa
W ogrodzie deszczowym pojawi się 1700 roślin. Dodatkiem będą elementy małej architektury – miejsce do wypoczynku w formie żywej altany z sadzonek wierzby i ławki, a także figurki zwierząt z wikliny oraz w pobliżu domki dla owadów.
Źródło: UM Rzeszowa
Trwa procedura, która wyłoni wykonawcę ogrodu deszczowego. Powinien zostać wybrany w kwietniu. Na prace będzie miał trzy miesiące od dnia podpisania umowy.
Mapa ogrodu deszczowego. Źródło: UM Rzeszowa
Przeczytaj także: Wody Polskie. Jak zabezpieczyć obszar od Krakowa do Zawichostu?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.