Warsztaty, które odbędą się 6 września, jeszcze przed oficjalną inauguracją Kongresu, poprowadzą uznani eksperci: Mariusz Iwanejko i Gabriel Benisz z firmy Blejkan S.A oraz Stanisław Szczekarewicz z GSG Industria sp. z o.o.

W trakcie warsztatów omówią następujące zagadnienia:

  • inspekcje
  • stały nadzór i monitoring
  • ocena zagrożeń i skutków zaniechania
  • ocena stanu technicznego rurociągów
  • właściwe planowanie i ustalanie priorytetów bezwykopowej renowacji
  • dobór technologii bezwykopowej renowacji sieci kluczem do zwiększenia przepustowości i niezawodności działania w czasach zmieniającego się klimatu
  • praktyczne aspekty realizacji prac w warunkach miejskich
  • umowa ramowa na eksploatację sieci kluczem do „świętego spokoju”.

W trakcie warsztatów nie zabraknie okazji do zadawania szczegółowych pytań, dialogu i praktycznego spojrzenia na wszystkie omawiane aspekty.

Praktyczna wiedza poparta doświadczeniem

Prowadzący warsztaty to fachowy wysokiej klasy. Mariusz Iwanejko jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. To praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W latach 1991–1994 pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w wykonawstwie i nadzorze. Od 1996 r. pracował w fińskiej firmie Uponor produkującej rury z tworzyw sztucznych. Na początku odpowiedzialny był za sprzedaż systemów infrastrukturalnych jako przedstawiciel handlowy w regionie, następnie jako business development manager. Od 2001 r. pełnił funkcję kierownika działu metod bezwykopowych w Uponor, zajmując się sprzedażą systemów do bezwykopowej renowacji kanalizacji. Wraz z firmą INFRA sp. z o.o. wprowadzał na rynek w Polsce systemy Omega Liner® i MaxiLine®. W latach 2007–2010 był zatrudniony jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów do bezwykopowej renowacji kanalizacji. W latach 2012–2019 był prezesem i współwłaścicielem w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o., zajmującej się bezwykopową modernizacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych. Od 2019 r. pracuje w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu. Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).

Natomiast Gabriel Benisz ukończył inżynierię środowiska na Politechnice Śląskiej. Praktyczne doświadczenie zdobywał jako kierownik eksploatacji sieci kanalizacyjnej w PWiK sp. z o.o. w Bytomiu, a następnie kierownik kontraktu w Blejkan S.A. Obecnie jest dyrektorem regionu Polska Południowa w Blejkan S.A.

Stanisław Szczekarewicz to absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Ukończył podyplomowe studia Nowoczesne Techniki i Technologie Bezwykopowe na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez wiele lat pracował w firmach inżynieryjnych na kontraktach zagranicznych, zajmując się projektowaniem m.in. instalacji skraplania gazu LNG. Pierwsze doświadczenia w branży renowacji bezwykopowych zdobywał na kontrakcie w Szczecinie w 2006 r. Od 2009 r. z powodzeniem prowadzi własne biuro projektowe GSG Industria, wyspecjalizowane w opracowywaniu dokumentacji projektowej bezwykopowych renowacji sieci. Zespół pod jego kierownictwem skutecznie promuje bezwykopowe renowacje na polskim rynku. Dzięki jego staraniom udało się zrealizować duże projekty i zastosować niszowe rozwiązania techniczne, np. technologię rur spiralnie zwijanych, burstlining statyczny kanału DN700. Obecnie kierowana przez niego spółka jest liderem na rynku polskim w wykonywaniu dokumentacji projektowych oraz przetargowych bezwykopowych renowacji sieci.

Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy akademia.inzynieria.com.

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej wspierają kluczowe instytucje i organizacje