Już za dwa tygodnie, w dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Uczestnicy usłyszą o nowo opatentowanej metodzie hydrotechnicznej.
Zapora. Fot. Adobe Stock
Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego, dlatego organizatorzy wydarzenia ponownie zdecydowali się połączyć te zagadnienia podczas II edycji kongresu.
W ciągu trzech dni uczestnicy GWiOP2023 wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Nowatorska metoda przyda się hydrotechnikom
W drugiej połowie XX wieku, gdy powstawały liczne obiekty hydrotechniczne w Polsce, standardem było okresowe opróżnianie zbiorników zaporowych na potrzeby ich przeglądów i remontów. Obecnie taka procedura jest najczęściej niemożliwa do przeprowadzenia ze względów środowiskowych, społecznych i ekonomicznych.
O remontach i modernizacji obiektów hydrotechnicznych trwale piętrzących wodę bez konieczności ich opróżniania, podczas II Kongresu GWiOP opowie Robert Sołtysik, prezes oraz dyrektor ds. technicznych spółki Soley.
Robert Sołtysik z firmy Soley podczas Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej 2022 r. Fot. Quality Studio
Ekspert posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydrotechnicznych. Jest autorem ponad 20 publikacji z dziedziny geotechniki i geoinżynierii. Posiada uprawnienia budowlane, do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz w specjalności inżynieryjno-hydrotechnicznej bez ograniczeń.
W swojej prezentacji przedstawi, w oparciu o doświadczenia firmy Soley, technologie umożliwiające zaawansowane naprawy i modernizacje obiektów hydrotechnicznych bez opróżniania zbiorników. Omówi m.in. świeżo opatentowaną metodę wykonywania przesłon przeciwfiltracyjnych oraz budowę dodatkowych zamknięć remontowych technikami podwodnymi.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Kiedy liczą się sekundy — dobre praktyki zarządzania zdarzeniami kryzysowymi
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.