Powstały w Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie oraz Grudziądzu. Z kolei w najbliższym czasie stacja ładowania powstanie m.in. w Gdyni. W sumie obecnie Energa posiada łącznie 11 stacji ładownia. Część z planowanych 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80% baterii w ciągu 30 min. Na tym jednak nie koniec, gdyż do 2022 r. spółka ma mieć przynajmniej 100 stacji ładowania.

Elektromobilność rozwija się konsekwentnie w Europie i na świecie. Kolejne miasta deklarują wprowadzenie lub już wprowadziły zakaz wjazdu samochodów spalinowych do centrów miast. Kolejne raporty publikowane przez niezależne agencje badawcze potwierdzają wzrost udziału samochodów elektrycznych również w Polsce. Śledząc aktualne trendy i mając na uwadze środowisko naturalne, promujemy oraz ułatwiamy dostęp do nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.


Grupa Energa to jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km, obejmuje obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi około 24% powierzchni kraju. Energa działa w północnej i środkowej części Polski, na terenach województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

Przeczytaj także: Energa – stuletnia elektrownia wodna w Borowie już po remoncie