Oferty w przetargu firmy mogą składać do 23 marca br. Zwycięzca będzie miał czas do 30 sierpnia br. na przeprowadzenie robót. Umowa ma obejmować wykonanie bezwykopowej naprawy z wykorzystaniem wykładzin nasączanych żywicami termoutwardzalnymi lub żywicami utwardzanymi promieniami UV. Prace zostaną przeprowadzone w technologii CIPP (ang. Cured In Place Pipe) na następujących odcinkach sieci:

w ul. Raszkowskiej będą to:

  • betonowy kanał sanitarny o przekroju poprzecznym 250 x 375 mm (kanał piętrowy o kształcie jajowym) i długości 591 m;
  • betonowy kanał deszczowy DN300 o długości 190 m;
  • kanał betonowy DN400 o długości 52 m;
  • kanał betonowy DN500 o długości 168 m;
  • kanał betonowy DN600 o długości 181 m;

w ul. Gimnazjalnej:

  • betonowy kanał sanitarny o przekroju zbliżonym do DN300 (kanał piętrowy o kształcie jajowym) o długości 365 m.

Wykonawca będzie również zobowiązany do przeprowadzenia hydrodynamicznego czyszczenia (usunięcia inkrustacji) w kanałach i studniach rewizyjnych. Do kontraktu wpisana zostanie również konieczność wykonania inspekcji CCTV przed przystąpieniem do prac renowacyjnych oraz po wprowadzeniu wkładu i otworzeniu przykanalików.

Zamawiający dopuszcza użycie takich systemów żywicznych jak UP (nienasycone żywice poliestrowe) i EP (nienasycone żywice epoksydowe) dla drugiego typu ścieków – ścieki komunalne.

Dopuszczalne jest zastosowanie rękawa o konstrukcji filcowej, jak również wykładzin wzmacnianych włóknem szklanym. Grubość ścianki wykładziny nie może zmniejszyć średnicy istniejących kanałów o więcej niż 6%.

Unijne środki na renowację kanalizacji 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) postanowił przeznaczyć 41 mln zł unijnego dofinansowania na realizację ekologicznego przedsięwzięcia, które będzie realizowane przez WODKAN S.A. na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski do końca 2020 r. Łączna wartość projektu wynosi niemal 80 mln zł (w tym kosztów kwalifikowanych: 64 mln zł). 

Umowę, w wyniku której środki z budżetu Unii Europejskiej (UE) trafią do przedsiębiorstwa, podpisano 12 lutego br. Dofinansowaniem objęte zostało zadanie pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski”. Źródłem dofinansowania projektu jest II oś priorytetowa Ochrona Środowiska Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Przeczytaj także: Odbiór prac renowacyjnych zrealizowanych w technologii CIPP