Occitanie Tower, na pewno najwyższy budynek w Tuluzie, lecz niewielki w porównaniu z dubajskim Burj Khalifa (828 m) czy nawet rodzimą wieżą Eiffela (300 m), stanie w centrum dzielnicy biznesowej. Pomieści aż 40 pięter.
Unikalny design – połączenie wieżowca z wertykalnym ogrodem – powstał przy współpracy z Nicolasem Gilsoul, architektem krajobrazu.

Atrakcja turystyczna czy centrum biznesu? 

Occitane Tower będzie doskonałym punktem widokowym na Pireneje, znajdujące się w odległości mniejszej niż 100 km, a także, co oczywiste, na Tuluzę. Widoki z okien będą mogli podziwiać goście hotelu oraz 120 apartamentów, a także użytkownicy przestrzeni biurowej, restauracji, klienci sklepów oraz pracownicy SNCF, francuskiego przewoźnika kolejowego, który tam będzie mieć swoją siedzibę. To wszystko zmieści się na 11 tys. m2. 
Wieżowiec będzie unikalnym obiektem w rozległej przestrzeni miejskiej – będzie stanowić nie tylko cel podróży, ale także zdefiniuje przestrzeń publiczną – komentuje Daniel Libeskind.
Zielona wstęga oplatająca wieżowiec o szklanej fasadzie to odwołanie do Kanału Południowego (Canal du Midi), który przepływa przez Tuluzę.
Budowa ma rozpocząć się w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. 


Przeczytaj także: Polscy architekci zaprojektowali najlepszy budynek XXI w.