Przetarg odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Częścią zamówienia jest zagospodarowanie otoczenia obiektu. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 13 listopada, kiedy to zostaną otwarte koperty z propozycjami. Budowa ma potrwać 18 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia, jednak płyta boiska, budynek klubowy i 4500 miejsc na trybunach muszą zostać oddane znacznie wcześniej, mniej więcej do piłkarskiej jesieni 2018 r.

Jeden z przetargowych warunków zamawiącego jest taki, że chętne firmy muszą wykazać, że posiadają środki pieniężne lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 15 mln zł.


Inny warunek - pod uwagę będą brane przetargowe propozycje tylko takiego podmiotu, który w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, to znaczy uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie, wykonały jedną robotę budowlaną polegająca na budowie, przebudowie, rozbudowie lub remoncie stadionu piłkarskiego o wartości robót wynoszącej minimum 25 mln zł brutto, oraz posiadającego m.in. 4,5 tys. miejsc siedzących.


Kryteria udzielenia zamówienia: cena - waga 60%, skrócenie terminu realizacji zamówienia - 20%, wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi - 10%, wysokość kar umownych ponad wskazane w SIWZ - 6%, doświadczenie generalnego projektanta ponad wskazane w SIWZ - 2%, doświadczenie kierownika budowy ponad wskazane w SIWZ - 2%.


Nowy stadion ma pomieścić około 8,2 tys. osób, boisko z każdej stron będzie otoczone trybunami.

O tym, że sądecki obiekt wymaga przebudowy, wiadomo było już w maju, kiedy piłkarze Sandecji Nowy Sącz zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Potem stanęło jednak na tym, że lepiej wybudować nowy niż remontować stary stadion.

W tej chwili piłkarze Sandecji jako gospodarze występują na boisku w Niecieczy.

Zobacz także: wszystkie stadiony ekstraklasy w sezonie 2017/18