JSW, JSW Innowacje, Główny Instytut Górnictwa oraz Joy Global Poland powołały konsorcjum, które zajmie się opracowaniem i testowaniem, w warunkach kopalni metanowych JSW, technologii prowadzenia robót górniczych z wykorzystaniem samodzielnej obudowy kotwiowej – podała Jastrzębska Spółka Węglowa.
JSW: nowy typ obudowy w podziemnych wyrobiskach. Fot. DariuszSankowski/Pixabay
Obudowa kotwiowa od lat z powodzeniem stosowana jest w światowym górnictwie węglowym (USA, Australia). Stanowi podstawowy element bezpiecznego utrzymania wyrobisk korytarzowych. Na początek konsorcjum testy techniki samodzielnej obudowy kotwiowej (SOK lub z ang. rockbolting) będzie prowadzić w kopalni KWK Budryk.
Według szacunków zastosowanie efektywnej obudowy kotwiowej pozwala zmniejszyć nakłady na przygotowanie pola eksploatacji nawet o 30%. By móc stale się rozwijać, musimy wykorzystywać światowe osiągnięcia techniki. Zaangażowanie w nowoczesne, przydatne górnictwu rozwiązania, jak np. technika kotwienia, to pragmatyczne działanie pozwalające zwiększyć produkcję, obniżyć jej koszty, a w efekcie poprawić wyniki finansowe całej grupy kapitałowej – mówi, cytowany w komunikacie, Daniel Ozon, prezes JSW.
Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Joy Global Poland należy do konsorcjum, będącego jednym ze światowych liderów w produkcji urządzeń przeznaczonych dla górnictwa odkrywkowego i podziemnego.
Przeczytaj także: JSW testuje mobilne oświetlenie
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.