W ramach rozbiórki usunięte będą m.in. elementy stalowe dwóch ostatnich kondygnacji budowli, klatki schodowe, szyby windowe, sala kongresowa, garaże podziemne, nieczynne sieci instalacji wodociągowej i przewodów kanalizacyjnych stanowiących odwodnienie terenu - podaje Gazeta Krakowska. Zgodnie z wydanym zezwoleniem rozbiórka musi zostać przeprowadzona w ciągu trzech lat.

Kiedy te prace zostaną zakończone, możliwa będzie przebudowa obiektu i zabudowa otaczającego terenu. Na razie jednak nie ma pozwolenia na budowę. Możliwe, że wyburzanie ruszy jeszcze w tym roku, a rozmowy w tej sprawie już są prowadzone z potencjalnymi wykonawcami.

Mający powstać w otoczeniu Szkieletora kompleks Piazza utworzą wraz z tym budynkiem niższe zabudowania. W kompleks zostanie wkomponowany bulwar o szerokości 16 m. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy ruszy budowa, chociaż mówi się nawet o przyszłym roku.

Problemem nadal jest też nieuregulowana sprawa kar, jakie miasto nalicza za opóźnienia w budowie. Kwota ta sięga już 30 mln zł, jednak inwestor odwołuje się od kary.

Od 2005 roku właścicielem Szkieletora jest spółka TreiMorfa, a większość akcji tej firmy należy do Eurozone Equity z Luksemburga.