Jak wynika z podsumowania ubiegłego roku, w sektorze mieszkaniowym najwyższą dynamikę wartości produkcji budowlano-montażowej (38,2%) zanotowało budownictwo wielorodzinne. Z kolei wzrost wartości produkcji przy realizacji budynków zbiorowego zamieszkania wyniosła 13,9%, zaś w budownictwie jednorodzinnym spadek o 2,1%.

Jeśli chodzi o sektor niemieszkaniowy zanotowano następujący wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej: 50,6% w budynkach transportu i łączności, 23,3% w budynkach handlowo-usługowych, 22,8% w budynkach przemysłowych i magazynowych, a 14,7% w budownictwie biurowym. Zaobserwowano również niewielkie spadki: w budownictwie hotelowym (o 9,1%.) oraz w obiektach kultury, edukacji i opieki medycznej (o 0,4%).

W przypadku sektora inżynieryjnego największy wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej zanotowano w budownictwie drogowym (22,8%). Spośród kilku podsektorów tego obszaru najdynamiczniejsze były: drogi lotniskowe (154%) oraz budowle wodne (64,1%). Jedynym podsektorem, którego wartość zmalała, były budowle sportowe i rekreacyjne, gdzie zaobserwowano spadek o 14,7%.