Do czego zobowiązują inwestora programy ochrony środowiska przed hałasem? Jak zaplanować przedsięwzięcie, aby emisja hałasu generowana przez gotową inwestycję nie przekroczyła dopuszczalnych norm? W jaki sposób określić czy prognozowany poziom hałasu będzie miał negatywne oddziaływanie na środowisko?
Fot. inzynieria.com
To główne zagadnienia seminarium MGG Conferences "Hałas a środowisko – aktualny stan prawny i planowane zmiany", które odbędzie się 28 marca 2012 r. w Warszawie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął m.in. portal inzynieria.com.
Podczas seminarium poruszone zastaną kwestie projektowanych istotnych zmian w podejściu do ponadnormatywnego oddziaływania hałasu na środowisko w przypadku istniejących dróg, linii tramwajowych i kolejowych, lotnisk. Na przykładach zostaną także omówione zasady wydawania decyzji o dopuszczalnym poziomie hałasu przenikającego do środowiska oraz decyzji o pozwoleniu zintegrowanym.
Zagadnienia te przybliży Małgorzata Wojciechowska, ekspert w zakresie prawnych i merytorycznych aspektów ochrony środowiska przed hałasem, z uwzględnieniem orzecznictwa administracyjnego. Radca Ministra w Ministerstwie Środowiska, od lat uczestnicząca w pracach związanych z tworzeniem i zmianami prawa w dziedzinie ochrony środowiska.
Seminarium skierowane jest do przedstawicieli firm i instytucji publicznych zajmujących się tworzeniem dokumentów na rzecz postępowań administracyjnych z zakresu ochrony środowiska. Wykładowca przedstawi wiele praktycznych przykładów i wskazówek.
Udział jest odpłatny. Więcej informacji o seminarium, w tym program i arkusz zgłoszenia można znaleźć na stronie www.mgg-conferences.pl.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.