Możliwe, że jeszcze w tym roku ruszy budowa drugiego terminalu DCT w Gdańsku. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonawcę.
Fot. Kacper Kowalski/aeromedia.pl
Wśród zainteresowanych budową terminalu DCT w Gdańsku są przede wszystkim firmy zagraniczne (Hyundai, OHL), ale także konsorcja z udziałem polskich firm.
Zgłoszenia w przetargu można było składać do 31 marca. Chęć budowy zgłosiło 7 wykonawców i obecnie och oferty są weryfikowane. Proces ten potrwa około kilka tygodni.
Druga faza przetargu będzie polegała na przygotowaniu szczegółowych ofert na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego nabrzeża dla DCT Gdańsk.
W ramach inwestycji wybrana w przetargu firma będzie musiała przygotować zaprojektować i zbudować nowe nabrzeże głębokowodne przylegające do istniejącego terminalu oraz nowe place składowe. Nowe nabrzeże będzie również wyposażone w urządzenia do bunkrowania statków Będzie miało wymiary: długość około 600 m i głębokość 16,5 m.
Koszt całej inwestycji może wynieść nawet 250 mln EUR.
Na liście wykonawców zakwalifikowanych do pierwszego etapu przetargu znaleźli się:
1. Hyundai Engineering & Construction Co. Ltd.
2. Strabag Sp. z o.o., Ed. Zueblin AG
3. OHL SA, Sociedad Anónima Trabajos y Obras (SATO), Soletanche Bachy International
4. N.V BESIX SA
5. Per Aarsleff A/S, Budimex SA, Dredging International N.V.
6. Bilfinger Construction GmbH, Bilfinger Infrastructure SA, Van Oord Dredging and Marine Contractors B.V., Przedsiębiorstwo Robot Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o., Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
7. Boskalis International B.V.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.