Spółka kolejowa zawarła umowę z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Fot. PKP S.A.
„Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła na dworcu w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Zmaleją również koszty utrzymania budynku” – tłumaczy w komunikacie prasowym PKP S.A.
Wymiana elewacji będzie się wiązać z czasowym wyłączeniem z użytkowania poszczególnych fragmentów hali głównej oraz z wyłączeniem z użytku przedsionków przed drzwiami wejściowymi do dworca w hali głównej.
Zakończenie inwestycji, której wartość wynosi około 8,4 mln zł, planowane jest na IV kwartał br.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia