W ocenie ryzyka powodziowego oraz zarządzaniu sytuacją kryzysową w czasie powodzi coraz większe znaczenie przypisuje się systemom ostrzegania oraz monitoringowi stanu wałów przeciwpowodziowych.

Europejskie i polskie (Projekt ISMOP) doświadczenia wskazują na wykorzystanie wielu nowych rozwiązań technicznych w zakresie monitoringu obwałowań przeciwpowodziowych.
Podczas wystąpienia w trakcie listopadowej konferencji omówione zostaną m.in. metody monitorowania stanu obwałowań przeciwpowodziowych z użyciem różnych narzędzi pomiarowych przez pomiary powierzchniowe (z wykorzystaniem zarówno urządzeń stacjonarnych, jak i innowacyjnych rozwiązań, czyli bezzałogowych (drony) i załogowych jednostek latających), jak i wgłębne (z wykorzystaniem oprzyrządowania geotechnicznego).
Wskazana zostanie także metoda termomonitoringu jako najbardziej kompleksowa. Metoda ta umożliwia detekcję i analizę zarówno procesów filtracyjnych, jak i erozyjnych.
Temat ten zostanie przedstawiony przez dr. inż. Aleksandrę Borecką z Akademii Górniczo-Hutniczej w referacie pt. „Monitoring wałów przeciwpowodziowych w systemie bezpieczeństwa powodziowego” podczas VI Konferencji Geoinżynieria w budownictwie, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada br. w Krakowie.
Czytaj więcej na temat VI Konferencji "Geoinżynieria w budownictwie" >>>

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.