Rozwój firmy niesie z sobą wiele pozytywnych aspektów. Większe zyski, lepsza znajomość marki i konkretnych produktów oraz prestiż przeplatają się z koniecznością realizacji dodatkowych inwestycji. Częstym problemem, z którym borykają się przedsiębiorcy, jest brak dostatecznej ilości miejsca. Perspektywa budowy tradycyjnej hali i zamieszania z tym związanego, skłania do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest budowa hal stalowych. Oto, jakie zalety niesie z sobą wybór hali stalowej.
Hala stalowa czy murowana? /Fot.frisomat.pl
Hale to często wybierane rozwiązanie dla firm w różnych branżach. Korzystają z nich zakłady producenckie, przemysł lotniczy, samochodowy. Sprawdzają się też w jeździectwie, rolnictwie, jako powierzchnie biurowe, sklepowe, wystawiennicze. Dylemat, czy wybrać halę stalową, czy murowaną skłonił nas do posumowania zalet hali stalowej. Sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Hale stalowe to krótki czas budowy
Na wybór hali stalowej decydują się często inwestorzy, którym z różnych względów zależy na szybkiej realizacji inwestycji. Konstrukcja hal stalowych pozwala skrócić czas budowy do niezbędnego minimum. Nie potrzebuje skomplikowanych fundamentów. Na plac budowy przyjeżdżają już gotowe półfabrykaty, których stawianie nie wymaga ciężkiego sprzętu. Dzięki temu hale stalowe można stawiać na zabudowanym już terenie o ograniczonej powierzchni.
Duże możliwości adaptacyjne
Hale ze stali można zaprojektować pod potrzeby konkretnego przedsięwzięcia w różnych branżach. System modułowy łatwo się rozbudowuje, co pozwala na stworzenie dowolnego zaplecza typu: antresola, biura, magazyny, rampa, zadaszona wiata, część sanitarna. Dowolnie można też dostawiać lub likwidować ścianki wewnętrzne.
Elastyczne koszty hal stalowych
Klient sam wybiera iczba okien, drzwi, kolory ścian, dachu, rodzaj izolacji i jej grubość. Materiały wykończeniowe są dopasowywane do konkretnego budżetu. Nie ma u nas standardowych rozwiązań, bo wszystkie prace na bieżąco konsultujemy ze zleceniodawcą. Rezultat bez względu na wybraną opcję zawsze cieszy się uznaniem. Hale stalowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na szybkim czasie budowy i niskich kosztach budowy i eksploatacji – mówi przedstawiciel producenta hal stalowych, Grzegorz Niezgódka z firmy Frisomat.
Szybka rozbudowa? Tak!
Hale stalowe można w dowolnej chwili przedłużyć lub poszerzyć do dowolnych rozmiarów. Firma ma w ofercie modele hal, które pozwalają uzyskać wysokość aż do 9 m, a szerokość nawet do 30 m. Wszystkie prace budowlane podobnie jak przy wznoszeniu hali wykonuje tylko dwóch montażystów przy pomocy lekkiego dźwigu i małej ciężarówki.
Trwałe materiały
Hala stalowa nie ustępuje trwałością murowanej. Parametry techniczne są znakomite. Galwanizowana stal choć lekka, jest bardzo trwała. Hali stalowej nie trzeba w przyszłości remontować, bo cynkowana stal nie koroduje, jest odporna na mróz, deszcz, śnieg, przy odpowiedniej izolacji zapewnia dobrą wentylację i optymalną temperaturę – dodaje Grzegorz Niezgódka, frisomat.pl.
Dofinansowanie na budowę hali stalowej?
Budowa hal stalowych jest sporym obciążeniem finansowym, dlatego warto śledzić doniesienia o możliwościach pozyskania dodatkowego wsparcia. I tak np.: przygotowując budowę i projekt hali stalowej dla rolnictwa można skorzystać z funduszy unijnych. W ubiegłych latach sfinansowano w ten sposób wiele takich inwestycji. Pozyskane środki były przeznaczone właśnie na budowę hal stalowych, które są wykorzystywane jako magazyn płodów rolnych, maszyn rolniczych, obory, przechowalnie paszy.
Hale stalowe przekonują do siebie trwałością, szybkim czasem budowy, szerokim zakresem zastosowania, możliwością bezproblemowej rozbudowy. Wielu klientów już się o tym przekonało i z zadowoleniem użytkuje swoje hale na co dzień. Sama firma Frisomat może się już pochwalić 33 tys. wzniesionych hal stalowych. Hala stalowa to znacznie lepsze rozwiązanie od murowanej i przekonało się o tym już wielu przedsiębiorców.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.