Zdaniem SPBT perspektywa na 2017 r. jest taka: - 12% więcej wydanych pozwoleń na budowę w ubiegłym roku niż rok wcześniej oznacza dużą liczbę prac i dodatnią dynamikę produkcji w roku bieżącym. Spodziewane jest utrzymanie wysokiej dynamiki segmentu budownictwa mieszkaniowego - czytamy w komunikacie.
Stowarzyszenie przypomina też o inwestycjach finansowanych z unijnej perspektywy na lata 2014-2020 czy budowach nowych elektrowni oraz bloków gazowo-parowych. - Branża budowlana oczekuje większej liczby zamówień oraz rozstrzygnięć kontraktów infrastrukturalnych, głównie robót drogowych, kolejowych oraz inwestycji w energetyce.

SPBT ma jednocześnie obawy, bo większość przedsięwzięć będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”. - Takie rozwiązania sprawiają trudności w określeniu wzrostu natężenia prac - twierdzi Stowarzyszenie.

Jak zostało podane w komunikacie, z obawą jest przyjęta możliwość kumulacji zamówień publicznych. - Niewiele też wskazuje na to, że nastąpi ona jeszcze w tym roku, ponieważ wiele odcinków dróg ekspresowych i autostrad czeka jeszcze na rozstrzygnięcie. Rosnącemu popytowi towarzyszyć będzie również wzrost cen surowców.

SPBT zrzesza producentów oraz firmy z zaplecza technicznego i technologicznego branży.

Przeczytaj także: Tauron: jest porozumienie z wykonawcą bloku w Jaworznie