Przebudowana magistrala gazowa, demontaż budynków myjni samochodowej, drogi techniczne oraz platformy dla sprzętu budowlanego – to prace, które wykonano już w ramach przygotowań do budowy Południowej Obwodnicy Warszawy.
Fot. GDDKiA
Rozpoczęto także zasadnicze roboty. Polegają one m.in. na wykonaniu obudowy wykopu w okolicy tunelu pierwszej linii metra w technologii tzw. ścianki berlińskiej. W najbliższym czasie ma rozpocząć się natomiast przygotowanie do wykonania ścian szczelinowych. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), na początku będą one podporami tunelu metra, a w przyszłości staną się ścianami zewnętrznymi i nośnymi podziemnej trasy szybkiego ruchu.
Część terenu, który wykonawca pozyskał na potrzeby zaplecza budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, w sąsiedztwie Parku im. Cichociemnych u zbiegu ulic Pileckiego i Płaskowickiej, przeznaczona zostanie na zastępcze miejsca parkingowe dla mieszkańców os. Kazury. (jego mieszkańcy na czas budowy utracą miejsca parkingowe położone w pasie zieleni na południe od ul. Płaskowickiej, gdzie przebiegać będzie tunel trasy S2) – czytamy w komunikacie.
Południowa Obwodnica Warszawy
Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy to inwestycja, której realizacja podzielona została na trzy zadania. Pierwsze z nich obejmuje budowę odcinka o długości około 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa. W ramach tej części prac powstanie tunel drogowy pod Ursynowem. Drugie zadanie będzie polegać natomiast na budowie 6,45-kilometrowego odcinka od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę. Trzecie obejmie 7,45 km trasy od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.
Przeczytaj także: Zaprojektowali kolejne stacje II linii stołecznego metra
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.