Zaledwie jedna z czterech ofert złożonych w postępowaniu przetargowym na realizację wrocławskiej inwestycji mieści się w budżecie zamawiającego. Kwota, jaka przeznaczono na sfinansowanie zamówienia, to około 234 mln zł. Najtańsza propozycja, którą złożyła firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe sp. z o.o., opiewa na kwotę 232,2 mln zł.
Wrocław: kto wybuduje Aleję Wielkiej Wyspy? Fot. Wroclaw.pl
W przetargu wzięły też udział firmy Budimex Budownictwo sp. z o.o. (wartość oferty: około 317 mln zł), Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. (245,7 mln zł) oraz konsorcjum Banimexu sp. z o.o. oraz Azi-Bud sp. z o.o. (234,3 mln zł). W wyborze wykonawcy najważniejsze będą kolejno: cena, długość okresu gwarancji, równość podłużna, doświadczenie kadry i dodatkowy monitoring inwestycji.
Przed wybraną firmą stanie zadanie wybudowania drogi o długości 3,8 km, która połączy al. Armii Krajowej z ulicami: Olszewskiego, Dembowskiego i Mickiewicza, a więc Wielką Wyspą (Biskupinem i Sępolnem). Droga ma być jednojezdniowa, z jednym pasem ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem skrzyżowań, gdzie powstaną dodatkowe pasy do skrętów. W ramach inwestycji powstaną też dwa mosty: nad Odrą oraz Oławą, estakada, wiadukty nad ulicami Międzyrzecką, Wilczą i Wittinga oraz kładka dla pieszych nad ul. 8 Maja. Rozbudowany ma być także wiadukt nad ul. Krakowską.
Zgodnie z harmonogramem umowa z wykonawcą ma być podpisana wiosną br., a budowa ruszyć rok później. Otwarcie alei planowane jest na rok 2021.
Przeczytaj także: We Wrocławiu rusza program antysmogowy
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.