Jak przypomniano, parkom wodnym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą, najwyższą tzw. klasę złożoności. Budowa tyskiego obiektu wymagała m.in. powstania gazociągu o długości ponad 6 km – biogaz, produkowany w tyskiej oczyszczalni ścieków, której właścicielem jest RCGW, będzie źródłem energii elektrycznej i ciepła dla parku.


Cieszymy się, że budowa oraz wszystkie prace dobiegły końca i możemy oddać mieszkańcom regionu jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju. Obiekt jednorazowo może pomieścić 1200 osób – mówi, cytowany w komunikacie, Zbigniew Gieleciak, prezes RCGW w Tychach.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych miały miejsce  w styczniu 2015 r.

Wodny Park Tychy – atrakcje

W Wodnym Parku Tychy będzie można skorzystać m.in. z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem (przyspieszenie prawie trzy razy większe od przyspieszenia ziemskiego) oraz z symulatora surfingu pod dachem.

Wodny Park Tychy znajduje się w południowej części miasta, przylegającej do lasów Puszczy Pszczyńskiej. Takie usytuowanie umożliwia łatwy dostęp z drogi krajowej Katowice-Bielsko. Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej zarządza oczyszczalnią ścieków w Tychach, ponad 200 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 31 przepompowniami ścieków na terenie gminy Tychy, jest także zarządcą 360 km kanalizacji sanitarnej w mieście.

Przeczytaj także: W Krynicy-Zdroju powstanie aquapark w kształcie gór