Opracowanie kompletnego systemu zarządzania wodami opadowymi i roztopowymi to zagadnienie, które w Polsce traktowane jest z coraz większą powagą zarówno przez właścicieli i zarządców infrastruktury, jak i przez instytucje, które decydują o rozdysponowaniu środków finansowych na realizację koniecznych inwestycji - podkreśla Paweł Kośmider, przewodniczący konferencji.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. sesje referatowe poświęcone takim zagadnieniom, jak: aspekty prawne i finansowe w nowej rzeczywistości prawnej, systemy kanalizacji, monitoring, retencja, zielono-niebieska infrastruktura oraz modele własnościowe i strategie zarządzania infrastrukturą wód opadowych i roztopowych na przykładzie polskich miast.

Uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego komentować będą aktualne aspekty prawne i finansowe w gospodarowaniu wodami opadowymi i roztopowymi, natomiast drugiego dnia kolejni ekspercji postarają się odpowiedzieć na pytanie: kto i w jakim zakresie powinien być odpowiedzialny za administrowanie, utrzymanie i rozbudowę infrastruktury związanej z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi?

Warto przypomnieć, iż spotkanie odbywać się będzie w zapropowanej przez Wydawnictwo INŻYNIERIA nowej formule, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem obrad będzie można wziąć udział w warsztatach pt. Prawno-ekonomiczne warsztaty dotyczące tworzenia kompleksowych systemów pobierania opłat za gospodarowanie wód opadowych i roztopowych.

Po raz pierwszy podczas konferencji GWOR rozdane zostaną TYTANY – uznane nagrody branżowe, które nasze Wydawnictwo przyznaje już od 16 lat w kilku innych obszarach budownictwa. Przyznane zostaną w dwóch kategoriach: Projekt roku i Produkt roku.

Zapraszamy na stronę www Konferencji, gdzie znajduje się PROGRAM [link].

Przeczytaj także: Branża wod-kan wiele już osiągnęła. Najtrudniejsze jednak przed nią