Siedmiu wykonawców jest zainteresowanych wykonaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla S74 na odcinku Opatów–Nisko – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
notwaew
Najniższą ofertę złożyła firma Schuessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o., proponując kwotę 6,38 mln zł brutto. Najwyższą ofertę złożyło konsorcjum firm MPRB sp. z o.o. i MP-Mosty sp. z o.o. z kwotą 15,84 mln zł brutto. Ponadto oferty złożyli: Ivia S.A. (6,4 mln zł) Transprojekt Gdański sp z o.o. (10,27 mln zł), TPF sp. z o.o. (10,98 mln zł), Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa sp z o.o. (11,81 mln zł) oraz konsorcjum firm Promost Consulting sp. o.o. sp. k. i Complex Projekt sp. z o.o. (13,76 m.n zł).
GDDKiA oceni oferty i wybierze najkorzystniejszą z nich na podstawie trzech kryteriów: ceny, doświadczenie głównego projektanta drogowego i doświadczenia głównego projektanta mostowego.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów–Nisko wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz jej uzyskaniem. GDDKiA wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 15 miesięcy od daty podpisania umowy (STEŚ) oraz miesiąc od daty przekazania Wykonawcy protokołu z posiedzenia KOPI, na którym zostanie zatwierdzone i przyjęte STEŚ (dokumentacja na potrzeby wydania decyzji środowiskowej).
Objęty przetargiem odcinek drogi ekspresowej S74 poprowadzony zostanie przez obszar województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. W ramach inwestycji powstanie droga klasy S; na odcinku od Opatowa (węzeł Okalina – bez węzła) na terenie woj. świętokrzyskiego i włączenia do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł Zapacz – z węzłem) na terenie woj. podkarpackiego, wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą.
Przeczytaj także: Dwie jezdnie na S3 Zielona Góra–Niedoradz. Trasę już otwarto
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.