Wśród założeń porozumienia jest m.in. unowocześnianie i podnoszenie poziomu kształcenia studentów w kluczowych dla PW obszarach budownictwa, energetyki, petrochemii i gazu, infrastruktury, produkcji, szeroko rozumianego engineeringu, projektowania oraz ochrony środowiska. Strony chcą też wspólnie rozwijać kompetencje i promować dobre praktyki w powyższych obszarach rynku. Ma w tym pomóc m.in. współdziałanie przy projektach edukacyjnych, rozwojowych, inwestycyjnych i modernizacyjnych. Współpraca będzie także realizowana poprzez budowę sieci kontaktów, organizację seminariów, konferencji, kursów szkoleniowych i studiów podyplomowych dedykowanych kadrze inżynieryjno-technicznej spółki, a także program stypendialny dla najlepszych studentów i absolwentów uczelni.

Zatrudniamy doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów oraz przestrzegamy najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Współpraca z największą i najbardziej prestiżową uczelnią techniczną w kraju pozwoli nam dzielić się naszym doświadczeniem, zdobywać nowych, dobrze wykształconych pracowników  i podnosić nasze kompetencje – powiedział Przemysław Janiszewski, wiceprezes Polimex-Mostostal.

Jak dodał rektor uczelni, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, studenci PW zyskają szansę sprawdzenia się w rzeczywistych realiach przemysłu. Nabyte doświadczenie pozwoli im szybciej  i efektywniej wykorzystać wiedzę uzyskaną w procesie kształcenia. Może to być realizowane w różnej formie, np. staży przemysłowych i budowlanych, ale także kształcenia dualnego, a w przypadku doktorantów także doktoratów wdrożeniowych.

Polimex-Mostostal to jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Realizuje inwestycje z zakresu budownictwa przemysłowego, energetycznego, petrochemicznego i ochrony środowiska. Produkuje i eksportuje konstrukcje stalowe, kraty pomostowe, zajmuje się też cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. Ub.r. spółka zamknęła z 2,42 mld zł przychodów, co pozwoliło jej uplasować się na czwartej pozycji w rankingu największych firm budowlanych w Polsce, przygotowanym przez Deloitte.

Przeczytaj także: Pięć nowych zbiorników na ropę w Terminalu Naftowym Gdańsk