Zabytkowy dworzec kolejowy w Zgorzelcu został kompleksowo zmodernizowany. Pasażerowie mogą korzystać już z nowych udogodnień. Obiekt zyskał m.in. nową elewację oraz niezbędne instalacje. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz z budżetu państwa. Prace budowlane trwały ponad rok.
Zmodernizowany dworzec kolejowy w Zgorzelcu. Fot. Ministerstwo Infrastruktury
W ramach przebudowy wymieniono poszycie dachu, stolarkę okienną oraz wszystkie instalacje, wzmocniono konstrukcję budynku, renowacji poddano elewację. Do obiektu swobodnie dostać mogą się osoby o ograniczonej mobilności, starsze, podróżujące z dużymi bagażami, a także opiekunowie z dziećmi. Przed dworcem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Zmieniło się wnętrze zgorzeleckiego dworca. W środku dostępna jest ogrzewana poczekalnia z ławkami, pokój dla rodziców z małymi dziećmi (wyposażony w przewijak i umywalkę), ogólnodostępna toaleta, punkt gastronomiczny. Zlikwidowano bariery architektoniczne – progi, wąskie przejścia, nierówności posadzek.
W budynku dworca zamontowano także dotykowe tablice informacyjne, a także oznaczenia w alfabecie Braille’a i ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących. W obiekcie zainstalowano także system telewizji przemysłowej.
Przeczytaj także: Kto wyremontuje wiadukt nad linią kolejową Wrocław–Zgorzelec?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.