Wody Polskie w Szczecinie zrewitalizują budynek kompleksu Szczecińskiej Wenecji, który stanie się nową siedzibą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Szczecin. Wybrano już inżyniera kontraktu, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę. Obiekt zostanie wyremontowany, zmodernizowany i dostosowany do potrzeb administracyjno-biurowych.
Przyszła siedziba instytucji. Fot. Wody Polskie Szczecin
- Dotychczasowa siedziba jest już za mała
- Wybrany inżynier kontraktu zaproponował cenę 749 tys. zł
- Budynek ma być gotowy w IV kwartale 2023 r.
Nie tylko siedziba
Mamy ambicje, by budynek przy ul. Kolumba 79/80 stał się swojego rodzaju centrum dyskusji na temat żeglugi, gospodarki morskiej czy spraw związanych z Odrą i akwenami w naszym regionie – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
Cztery oferty
W przetargu na inżyniera kontraktu złożono cztery oferty, za najkorzystniejszą uznano propozycję firmy Najda Consulting, która zadanie wyceniła na 749 tys. zł. Obowiązki to zarządzanie, koordynacja i bieżący nadzór nad inwestycją. Projekt „Przebudowa budynku przy ul. Kolumba w Szczecinie na siedzibę PGW WP RZGW Szczecin” będzie realizowany w formule „projektuj i buduj”. Wkrótce zostanie ogłoszone postępowanie na generalnego wykonawcę, który opracuje dokumentację projektową, uzyska niezbędne zgody i pozwolenia umożliwiające realizację inwestycji, a następnie przeprowadzi prace budowlane.
Konieczna przeprowadzka
Dotychczasowa siedziba szczecińskich Wód Polskich przy Tamie Pomorzańskiej stała się za mała, a w nowej siedzibie będą działać RZGW Szczecin i Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Przedsięwzięcie ma zapewnione finansowanie.
Społeczna rola nowej siedziby
Nowa siedziba Wód Polskich ma być gotowa w IV kwartale 2023 r. Poza funkcją biurową i administracyjną będzie pełnić również rolę społeczną. Chcielibyśmy, by na Kolumba odbywały się szkolenia i warsztaty dla młodych ludzi zainteresowanych żeglugą śródlądową. Przygotowujemy ambitny program edukacyjny, który realizować będziemy na miejscu. Planujemy również przestrzeń dla kół dyskusyjnych zajmujących się gospodarką morską oraz miejsce dla artystów zaangażowanych w kulturę marynistyczną – podsumowuje Marek Duklanowski.
Przeczytaj także: Łeba: budowa muzeum archeologii podwodnej
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.