Podczas VII Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów, który odbył się w Warszawie w dniach 16–17 listopada 2022 r., wręczono I nagrodę, którą otrzymał Bartosz Rodak i trzy wyróżnienia.
Bartosz Rodak, laureat I nagrody w VII Krajowym Konkursie dla Młodych Profesjonalistów
Krajowy Konkurs dla Młodych Profesjonalistów to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) – wyłącznego reprezentanta Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (FIDIC) i Europejskiej Federacji Inżynierów Konsultantów (EFCA) w Polsce.
Celem Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów jest promocja osiągnięć, a także wyróżnienie roli i wkładu młodych inżynierów, którzy staną się liderami branży związanej z budownictwem. Jest to jednocześnie promocja zawodu inżyniera konsultanta oferującego atrakcyjną ścieżkę kariery. W konkursie mogą uczestniczyć aktywni zawodowo inżynierowie poniżej 40 roku życia, uczestniczący w realizacji nowatorskich i ciekawych projektów w zakresie swojej specjalności.
Laureaci zyskują szansę pokazania swoich dokonań na arenie międzynarodowej – jedną z nagród jest uczestnictwo w konkursie EFCA Future Leaders Competition.
Tegoroczne wydarzenie objęli patronatem: honorowym – Polska Izba Inżynierów Budownictwa, wspierającym – Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Warszawski, naukowym – Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Patronem medialnym był portal inzynieria.com.
Konkurs rozstrzygnięto podczas X edycji Konferencji SIDiR pt. „Realizacja kontraktów budowlanych w czasach nadzwyczajnych zmian stosunków, w tym wywołanych działaniem siły wyższej”, która odbyła się 16–17 listopada 2022 r. w Warszawie.
Kapituła Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów składa się z wybitnych polskich inżynierów budownictwa, inżynierów konsultantów, naukowców i członków zarządu SIDiR. Kandydatów oceniano z perspektywy ich dotychczasowych osiągnięć, zakresu i innowacyjności zrealizowanego projektu, a także aktualności i wagi problemu oraz praktycznej przydatności przedstawionego rozwiązania.
I nagrodę zdobył Bartosz Rodak. Jego praca konkursowa dotyczyła budowy Szkoły Podstawowej nr 400 w Wilanowie – unikatowego projektu, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania BIM.
Przyznano też trzy wyróżnienia. Otrzymali je:
Filip Janowiec – za pracę dotyczącą wprowadzenia nowoczesnego zarządzania realizacją robót budowlanych dla branży torowej w obrębie zadania na linii kolejowej nr 93 Trzebinia–Zebrzydowice na odcinku Oświęcim–Czechowice Dziedzice;
Tomasz Śliz – za pracę dotyczącą wdrożenia innowacyjnego rozwiązania polegającego na uwzględnieniu rzeczywistej konstrukcji łuków giętych na zimno z dokładnością do pojedynczej sztangi rury w celu osiągnięcia wiarygodnej trasy gazociągu wysokiego ciśnienia na przykładzie gazociągu DN1000 Goleniów–Lelówek w ramach programu Baltic Pipe;
Paweł Wójcik – za pracę dotyczącą wdrożenia innowacyjnego narzędzia – geoportalu mapowego do monitoringu postępu prac budowlanych oraz komunikacji i wymiany informacji pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego na przykładzie projektu inwestycji linii kolejowej nr 38 na odcinku Ełk–Korsze wraz z elektryfikacją o łącznej długości około 50 km.
SIDiR zaprasza młodych inżynierów do udziału w kolejnych edycjach Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów.
SIDiR tłumaczy i publikuje Warunki Kontraktowe FIDIC, wydaje własne publikacje, m.in. Standardy Realizacji Inwestycji. Organizuje szkolenia, warsztaty i konferencje poświęcone dobrym praktykom w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi, pozasądowym metodom rozstrzygania sporów oraz zmianom w prawie.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.